1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سایر"
دیالیز در یک قدمی ماست اگر...

زهره مهر نوروزی -تا جایی که خاطرش هست نمک و نمکدان پای ثابت سفره خانه اش بوده این را از مادر و مادر بزرگش آموخته بود که سفره زن بی نمک ونمکدان سفره نیست حالا او مانده بود با دردی بزرگ، دردی که امروز دامنش را گرفته است خودش معتقد است این مرض..

هر لحظه ممکن است

 هدی سادات چاوشی: در آستانۀ ماهِ مهر چند سالیست که مدام میترسم... از همان شروع تابستان میترسم... میترسم یک روز حلقۀ آهنینی از جنس خورشید که خانواده باشد یکباره انرژیش تمام شود و قیامت شود. میترسم از آن روزی که گام دوم انقلاب آنطور که باید و شای..

ناتوانی به سبکِ تدبیرِ ترامپ

هدی سادات چاوشی _انگار میخواهد آپولو هوا کند!... انگار تیر در تن دارد که آرام و قرار ندارد... تعامل داشتن که دیگر این همه سر و صدا ندارد!.. از هر دری میزند تا بلکه بگوید یک غول یا اژدهاست، درحالی که روحیۀ تعامل، غول و هیولا نمیخواهد و سلطه نمیشناسد..

معاون پیشگیری بهزیستی تهران: 9 هزار معتاد متجاهر در شهرری بازتوانی شدند

به گزارش خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - فرزانه جوادی در اولین همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: اعتیاد 65 درصد از آسیب های اجتماعی را تشکیل می دهد. در واقع معضلات اجتماعی، شرارت، قتل و... را نیز در بر می گیرد و جزو 5 آسیب اول جامعه محسوب ..

 رئیس بهزیستی ری : نقش همکاری سازمان های مردم نهاد و غیر دولتی در مبارزه با موادمخدر بی بدیل است

به گزارش خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - مینا رجایی در اولین همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: بهزیستی به عنوان یک سازمان دانش محور و تخصصی در ارائه خدمات در راستای جامعه هدف خود عمل می کند. اغلب افراد تحت پوشش سازمان مذکور دارای نیازهای و..

فناوری نانو حتی در سنجش سلامت کودکان

هدی سادات چاوشی: طرح سنجش سلامت کودکان، یک نوع مداخلۀ طلایی و بهنگام است که در روانشناسی اهمیت زیادی دارد که یکی از طرحهای بسیار خوبی است که در چند سال اخیر در کشورمان اجرا میشود. طرح‌هایی که نه تنها به استخراج _اطلاعات و آمار_، بلکه با تشخیص به موق..

وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!

شاخه سبز - شب گذشته هنگامی که در اخبار تلویزیون گفت وزیر آموزش و پرورش استعفا داد و رئیس‌جمهور استعفای او را پذیرفت من ابتدا توجه به اهمیت موضوع نداشتم تا اینکه پس از ساعتی دخترم که در کلاس هفتم درس می‌خواند با دل نگرانی دستش را روی شانه‌ام گذاشت و ..

یاد داشت خبرنگار - دورهمی یا جلسات تصمیم ساز؟؟؟

زهره مهرنورزی -وقتی در یک از جلسات مهمی که با حضور حد اکثری مدیران برگزار می شود شرکت می کنی اگر اهل قم نباشی وبه صورت ملموس از نزدیک مشکلات و مسائل شهرت را ندیده باشی  گمان می کنی در مدینه فاضله زندگی می کنی و همه چیز خوب و آرام است  وجود..

پلاکهایی که شاید...//

هدی سادات چاوشی: هر روز هست اما هر روز نمیتوانی بگویی!.. هرچند اگر هم بگویی اشکالی ندارد، چرا که به نوعی ثبتی از سبک زندگی مردم و مردم نگاری خواهد بود. که شاید مردم اگر ببینند و بدانند که خطر در کمین است بهتر_رانندگی_کنند. اما حقیقت اینست که شاید بر..

بحران اجاره‌نشینی روز به روز رو به افول است

هدی سادات چاوشی: با هراس پله‌ها را بالا یا پایین میروی...، مقداری میوۀ خوش عطر که برای سلامت قلب و روان مفید است را بهمراه داری... در کنار اینکه خانه‌ای را اجاره کرده‌ای، آزادی تو تحت تاراجِ اجاره است!...نگاهی کنترلگر، بی‌مهر و پرچرا از صاحب‌خانه از..

دردهای بومی غریب

زهره مهر نوروزی -لباس معمولی برتن دارد، اما مثل همه برق کارهای حرفه ای دسته  انبردستی  ازجیب لباسش بیرون زده است. آخرین پیچ را می بندد و با فاز متر باردیگر جریان برق را در پریز چک می کند وبا خاطری آسوده به سراغ کارهای دیگرش  می رود.&n..

40 متری سواحل و رودخانه ها /  '' حریم ملی'' اعلام بشود

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی_سیل دردناک و تخریبگر 98 خیلی چیزها را به ما نشان داد. یکی اینکه، ما چقدر به طبیعت جفا کرده ایم و چقدر حقش را ضایع نموده ایم. حالا به نظر شما ما در محیط زیست، حقوق طبیعت و مردممان را رعایت میکنیم؟؟؟ چطور می شود که جاده ا..

نفریه؛  خواهان تخصیص بودجه حمایتی بیشتری در توانبخشی هستیم

به گزارش خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - محمد نفریه شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک در جمع خبرنگاران بیان داشت: 41 هزار نفر در سطح کشور با پوشش دهی انواع معلولیت ها، خدمات شبانه روزی را از بهزیستی در قالب 2 هزار و 500 مرکز دریافت ..

25 هزار مددجو به چرخه حمایت بهزیستی استان تهران افزوده شدند

به گزارش شاخه سبز داریوش بیات نژاد شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 190 نفر از این مددجوی که زیر چتر حمایتی بهزیستی قرار گرفته اند، معلول هستند و به صورت مستمر و غیرمستمر از خدمات بهزیستی ..

قبادی دانا؛  6 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی دارای مسکن شدند

به گزارش خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - وحید قبادی دانا شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک در جمع خبرنگاران بیان داشت: یک میلیون و 450 هزار نفر افراد دارای معلولیت تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی در کشور هستند، که از این تعداد حدود 80..

نوسان در راستای تعامل

هدی سادات چاوشی: طبقه همکف _ فروشنده موجود در طلافروشیِ یگانه _ همان که سکه خرید و فروش میکند!.. به شدت عرق کرده و دانه‌های عرق روی پوست سرش به وفور مشخص است.یک آقا بدلایلی که بیان کرد میخواهد تعدادی سکه بفروشد... سکه‌های سال 86 به بالا که هیچ اما س..

خیلی چیز ساده‌ای است

شاخه سبز - هدی سادات چاوشی: خیلی چیز ساده‌ای است. یک روز صبح وقتی از خانه بیرون می‌آییم.. باغچه‌های کوچک در اطراف کوچه‌ها و خیابان‌های محل زندگی گلکاری شده است. جوانه‌های گیاهان را می‌بینیم! همان‌ها که مناسب با فضای شهر است و حتی با داشتن میوه، به ز..

 کالای مرغوب ایرانی

هدی سادات چاوشی: فعلا خودرو نخرید... فعلا زمان خوبی برای خرید خودرو نیست... درخواست سخنگوی تعزیرات از مردم برای عدم خریداری خودرو... فعلا خودرو نخرید، خودرو ارزان میشود... احتمالا شما هم به عنوان یک ایرانی بارها خبرهایی را مبنی بر این قبیل، شنیده‌ا..

 10 سال بعد !!! خبر قم/ میدان مرجعیت 3 سطحه می شود

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی - علت عقب ماندگی کشور ما عقب ماندگی در پذیرش مسئولیت است. مسئول یعنی پاسخگو و بازخواست شده و کسی که پاسخ گویی به مردم را وظیفه نداند مسئول نیست!!!! بسیاری از موضوعاتی که از مشکل و دغدغه گذشته اند و به معضل و گلوگاه تبدی..

بلوار زائر قم در (مسیر رودخانه) است /احترام به طبیعت را از قم آغاز کنیم

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی - یکی از اصرارهای نابجای مدیران بالا دستی تر از مدیریت شهری قم بر این بود که برای دسترسی مردم پردیسان به شهر !! تنهاراه !! این است که بیایند و بجای داخل محدوده شهری از بستر رودخانه راهی باز کنند و البته همه میدانیم که ا..

تبلیغ