اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سایر"
چرا اباعبدالله (علیه السلام)  (ویژه محرم)

محرم ماه خِرد و احساس و ماه همراهی با کاروان اباعبدالله(علیه السلام) است. در واقع آغاز محرم یک نمایشگاهی باز می شود، نمایشگاهی که در آن کرامت، شهادت، اخلاص، ایثار، فداکاری، همه ی خوبی ها پیدا می شود، لذا برای هر سلیقه ای در این نمایشگاه، در این بازا..

پنج انگیزه امام حسین علیه السلام از قیام عاشورا 4 (ویژه محرم)

اوّل: انگیزه دینی دومین انگیزه از قیام ابا عبد اللّه علیه السلام انگیزه اجتماعی بود انگیزه سوم، اصلاح فرهنگی در جامعه بود که به آن پرداختیم. انگیزه چهارم انگیزه سیاسی است، یعنی جامعه، امام را بشناسد، هر کسی نمی تواند جامعه را اداره کند، امام خم..

پنج انگیزه امام حسین علیه السلام از قیام عاشورا 3 (ویژه محرم)

اوّل: انگیزه دینی دومین انگیزه از قیام ابا عبد اللّه علیه السلام انگیزه اجتماعی بود که به آن پرداختیم. انگیزه سوم، اصلاح فرهنگی در جامعه است که بهترین خاستگاه برای پی بردن به انگیزه قیام امام، کلمات خودش است.گاهی جامعه دچار جهل و نادانی می شود...

پنج انگیزه امام حسین علیه السلام از قیام عاشورا 2 (ویژه محرم)

اوّل: انگیزه دینی بود که به آن پرداختیم.دومین انگیزه از قیام اباعبد اللّه علیه السلام انگیزه اجتماعی بود.امام علیه السلام طبق نقل مشهوری که در کلام و نامه ایشان به محمد حنفیه آمده است «اِنَّماخَرَجْتُ لِطَلَبِ الاْصْلاح؛ من قیام کردم که اصلاحات ایجا..

پنج انگیزه امام حسین علیه السلام از قیام عاشورا 1 (ویژه محرم)

حادثه عاشورا در ساعاتی محدود در سرزمین تفتیده عراق و نبردی نا برابر بین دو جبهه عزت و ذلت، دوجبهه کرامت و رذالت، دو جبهه ارزشو ضد ارزش برگزار شد. از آن حادثه زمان ها و سالهای زیادی گذشته است.هر کس این حادثه کوتاه از نظر زمان؛اما بلند از نظر پیام، مح..

10 هدف اصلی امام حسین(ع) برای قیام (ویژه محرم)

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَي..

تربيت برای انتظار (1)

فضاسازي تربيت برای انتظار چند مرحله دارد. نخست بايد در منزل فضاي تربيت مهدوي حاکم باشد يعني فرزندانمان بايد پايبندي به ارزش هاي انتظار را در خانه لمس کنند در غير اين صورت، ارزش هاي انتظار به درستي به او منتقل نخواهد شد. همانطور که فرهنگ مسواک زدن هن..

سبک زندگی از منظر مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اهمیت سبک زندگی اسلامی از سال های پیش سخنان و فرمایشات مهمی را مطرح کرده اند، و از طرفی اگر به فرمایشات معظم له با یک دید عمیق و دقیق توجه بشود قطعاً خیلی از مشکلات کنونی رفع خواهد گردید.ایشان در خصوص اهمیت سبک ..

آثار و فوايد حجاب در ابعاد مختلف (2)

هفته گذشته به دو بعد از آثار و فواید حجاب که عبارتند از الف) فايده‎ي حجاب در بُعد فردي ب) فايده‎ي حجاب در بُعد خانوادگي پرداختیم و امروز دو بعد دیگر آن را شرح میدهیم.ج) فايده‎ي حجاب در بُعد اجتماعييكي از فوايد مهم حجاب در بُعد اجتماعي، حفظ و استيفاي..

چرا محمد مصطفی (ص) به عنوان پیامبر خاتم انتخاب شد؟

پیامبر اکرم می فرمایند من اولین کسی بودم که خداوند را اجابت کردم و چون من اول اجابت‌کننده خداوند پیش از هر یک از انبیای دیگر در پاسخ به ندای "الست بربکم"بودم، لذا باید دایره نبوت به من ختم شود. "نحن الاولون و الاخرون" طبق قاعده عقلی اتحاد اول و آخر ..

و هو العلی - ویژه نامه غدیر خم

و هو العلیغدیر از اساسی ‏ترین برنامه ‏هاى پیامبر خدا(ص) براى دوام و عزت و شكوه اسلام و قرآن بود. او در بازگشت از حجة‏الوداع آخرین رسالت ‏خویش را انجام داد. زیرا خدایش فرموده بود: " یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیك من ربك و ان لم تفعل فما بلغت رسالته ..

برتري امامت بر نبوت

برتري امامت بر نبوتبنا بر آن چه از آيات و روايات استفاده مي شود، مقام امامت برتر و بالاتر از مقام نبوت است. پاره اي از دلايل آن عبارت اند از:1. در آيه اي كه در شأن حضرت ابراهيم نازل شده آمده: (وَ إِذِ ابْتَلي إِبْراهِـيمَ رَبُّهُ بِكَلِمات فَأَتَـمّ..

آثار و فوايد حجاب در ابعاد مختلف (1)

حجاب و پوشش، در ابعاد مختلف، داراي آثار و فوايد زيادي است كه بعضي از مهم‌ترين فوايد آن عبارت‌اند از:الف) فايده‎ي حجاب در بُعد فردييكي از فوايد و آثار مهم حجاب در بُعد فردي، ايجاد آرامش رواني بين افراد جامعه است كه يكي از عوامل ايجاد آن عدم تهييج و ت..

مادرانی از جنس خبرنگار

 هدی سادات چاوشی: روزخبرنگار است.. باید قدردان توانایی خبرنگاران و نقش بسزای آنها در آبادانی، پیشرفت و فرهنگ‌سازی کشور بود. قرار است از راویانِ ملی تکریم شود. مسئولانِ شهر هم آمده‌اند. خبرنگاران و خطرنگاران هم ‌آمده‌اند. آقای شاعر و حاضر در جش..

تربيت نسل منتظر

تربيت نسل منتظر انتقال فرهنگ مهدويت به نسل نو و کساني که آشنايي کمتري با امام عصر، حضرت مهدي (عجّل الله تعالي فرجه الشريف) دارند، کار بسيار سخت باظرافتي است. انتقال فرهنگ مهدويت به نسل نو و تربيت آنها به عنوان نومنتظرانِ ظهور حضرت (عليه السلام)..

روز خبرنگار در قم و حاشیه هایش

  زهره مهرنوروزی - اصحاب رسانه مثل همیشه اول وقت در تالار مدائن که امسال برای برگزاری جشن انتخاب شده بود حاضر بودند. شهردار با معاونانش، استاندار با معاونانش، نمایندگانی نیزاز  شورای شهر حضور داشتند مدیران دیگری نیز در تالاردیده می شد که ص..

اینجا زندگیست

 هدی سادات چاوشی: مالکیتش بواسطۀ مرمت، از آنِ اداره آب و فاضلاب استان قم شده و مشخص است!، اما خودشان حضور ندارند که آنرا از وجود تابلویی که در آنجا قرار دارد میتوانی متوجه شوی. "سد سنجگان" یکی از سدهای زیبا در روستای سنجگان از توابع بخش سلفچگا..

روز عرفه، روزی که دعا مستجاب می شود /اعمال کامل شب و روز عرفه

، روز عرفه، مصادف با نهم ذی الحجه، یکی از مهمترین روزها در تقویم ما شیعیان محسوب می شود، گرچه این روز عزیز عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده‌است. شب عرفه نیز شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستج..

ش مثل شهر من

 هدی سادات چاوشی: از بلوارعماریاسر درحال گذر هستی... همان ابتدایش و 45 متری‌ را میگویم نه 55 و75 متری‌اش...!!! از دور نخلهای بلندی را میبینی.. یاد جنوبِ کشور و یا کشورهایی دیگر میافتی... به نحوی میخواهی بادستت آنرا لمس و طبیعت را احساس کنی!.....

در خم و قوسِ یک داستانِ قدیمی

 هدی سادات چاوشی: اولین و قدیمیترین سد قوسی جهان در ایران(سدکبار) را که میشناسید؟ همانکه بیش از 700 سال قدمت دارد و مربوط به دوران صفوی است که کوههای اطرافش با بهره‌گیری از تجسم تصاویر، گاهی شبیه نیمرخی از چهره میماند و چاله‌های موجود در مسیرها..

تبلیغ