اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سایر"
عاشقان اهل بیت در بستر نمی‌میرند/ شهیدی که از زمان شهادتش آگاه بود
برگی از زندگی شهید بیضایی؛

وقتی زندگی شهدا را ورق می ‌زنیم، گاه با خاطرات عجیب و جالبی روبه رو می‌شویم که ‏ذهن هر انسانی را درگیر می‌کند.‏رویارویی با زندگی شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی همین حس را به ما منتقل کرد؛ ‏کسیکه ندای "هل من ناصر ینصرنی" اربابش که همواره در آسمان ها ..

ضرورت مشارکت مردم در کاهش مصرف دخانیات

نه فقط در ایران که در جهان دولت ها به دنبال راهکاری برای کاهش مصرف دخانیات ‏هستند اما به نظر نشدنی است.  در تقویم کشور ما از چهارم تا دهم خردادماه  هفته ملی ‏بدون دخانیات نام‌گذاری شده و روز دهم خردادماه روز جهانی بدون دخانیات است.‏‏ بررسی..

حکایت طلبه‌ای که یک محله را متحول ساخت

خوش فکری، علاقه مندی به خدمت رسانی به مردم و خیر خواهی برای دیگران اگر در ‏وجود کسی جمع شود آن فرد  قادرخواهد بود یک محله را متحول کند و بسیاری از مشکلات ‏موجود در آن را مرتفع سازد.‏حاج آقا حسینی به عنوان امام جماعت محله و با مجموع این ویژگی‌ها..

بررسی  نا آرامی های خاور میانه ‏

ده‌ها سال است جهان از جنگ‌های بی‌پایانی که دولت های سلطه گر  در گوشه و کنار جهان ‏بویژه در خاورمیانه به راه انداخته‌اند، رنج می‌برد. ‏‏ به نظر می رسید هزاره سوم و تکامل عقلانیت دولت ها  مردم دنیا شاهد صلح و آرامش ‏باشند اما اینگونه نیست. ط..

ضرورت گفتمان سازی در حوزه اقتصاد دانش بنیان ‏

در عصر ارتباطات یکی از نیارهای جدی جامعه ‏گفتمان سازی در حوزه های فرهنگی،  اجتماعی و علمی است برای ‏نمونه یکی از نیازهای ما در زمینه علم و فناوری  گفتمان سازی  در ‏حوزه دانش بنیان است.  به عقیده کارشناسان «گفتمان سازی» در ‏عرصه ع..

سندِ پشتیبان قانون؛گفتمان‌سازی و اقبال عمومی است
در نشست بررسی لایحه عفاف و حجاب‎ ‎مطرح شد: ‏

معصومه ظهیری استاد حوزه و دانشگاه گفت: نهال انقلاب  ‏مراحلی را پشت سر گذاشت تا به چهل سال بعدش رسید. نه ‏تنها در بحث حجاب و عفاف و زیست عفیفانه، در بسیاری از ‏موارد چالش‌های زیادی داریم. ‏به گزارش شاخه سبز  ، معصومه ظهیری استاد حوزه و ‏دان..

مشکلات ترافیکی و لزوم بهره برداری سریع از متروی قم ‏

شهردار قم‎ ‎به لزوم بهره‌ برداری سریع از متروی قم اشاره و عنوان کرد: وزارت‎ ‎صنعت و ‏معدن نماینده خرید‎ ‎قطار‎ ‎بوده و با توجه به لزوم بهره برداری سریع از متروی قم ، اجازه خرید ‏قطار از تولیدکنندگان خارجی اخذ شده است.‏به گزارش خبرنگار روزنامه شاخه س..

پزشکان قصاب در اوکراین

دنیا به شکل عجیبی به سمت سقوط اخلاق پیش می رود آنقدر که ‏گویی در لبه پرتگاه دنیای منهای انسانیت قرار گرفته ایم. تاماس ‏هابز نظریه پرداز انگلیسی گویی چنین روزی را می دیده است که ‏نظریه انسان گرگ انسان را مطرح کرده است. ‏وی در اثبات نظریه خود می نویسی..

دلایل نزول آمار ازدواج چیست؟
کارشناسان پاسخ می دهند:‏

‏  نزول نرخ ازداواج جوانان امروز به یک چالش پیش رو تبدیل شده است. اگر ‏سن دختران و پسران  از 35 سال بگذرد و تا این سن نتوانسته‌اند ازدواج کنند ‏وارد دوران تجرد واقعی خواهند شد و از آن‌جایی که احتمال ازدواج‌شان پایین ‏می‌آید، احتمال اینکه م..

تکلیف فرودگاه قم چه‌ می‌شود؟

احداث فرودگاه در قم یکی از پروژه های ضروری و زیربنایی است که همچنان پس از ده ‏سال در گیر و دار باید و نبایدها مانده و همچنان این پروژه به صورت نیمه کاره رها شده ‏است.‏کلنگ زنی این پروژه در سال 89 انجام شد، اما حالا پس از گذشت 13 سال، هنوز شهروندان ‏..

مقصران هیرمند

هیرمند فقط یک رود نیست، هیرمند حیات کویر است. هیرمند از افغانستان سرچشمه می‌گیرد، در آنجا جاری می‌شود و سرانجام به هامون سیستان می‌ریزد. هیرمند سرچشمه حیات سیستان است، چه بخش افغانستانی سیستان و چه بخش ایرانی آن و این می‌تواند حلقه وصلی باشد بین ..

به یاد فاتحان خرمشهر

‏ عده ای همینکه نگاهشان به مزارها می افتدد زیر لب فاتحه می ‏خوانند ولی عده ای  هم بی خیال از کنارش عبور می کنند در حالی ‏گلزارو یادمان  شهدای خرمشهر قم نماد غیرت وبزرگی مردان این ‏شهر است که صحنه را برای دشمن خالی نکردند. ‏خرمشهر با همه تل..

نقش عفاف و حجاب در ایجاد امنیت و آرامش روانی

حجاب و پوشش زنان از مظاهر اسلامیت جوامع مسلمان است و به عنوان ارزش در جوامع ‏اسلامی محسوب می‌شود.‏زن از دیدگاه اسلام دارای شخصیت شایسته و موقعیتی الهی است که می‌تواند مدارج کمال را ‏طی کرده و به مراتب عالی انسانیت دست یابد‎.‎جایگاه الهی و والای این ..

ضرورت حمایت ازگروهای فعال در افزایش جمعیت

نوروز سال 1392بود که رهبری در سخنرانی نوروزی خود در صحن رضوی برلزوم تغییر سبک زندگی و توجه به فرزند آوری تاکید کردند 10سال  از آن سخنرانی حیاتی می گذرد. رهبری زنگ خطر هشدار پیری جمعیت را همان سال به صدا درآورد. عده ای از دلسوزان برنامه های ..

دریاچه نمک قم ومخاطراتش ‏

دریاچه نمک قم این روزها حال‌وروز خوبی ندارد و مدیریت‌های چندگانه بین چند استان ‏مرگ این دریاچه را سرعت بخشیده است که این موضوع و تصمیمات آن‌ها در حوزه آب ‏تنش و بحران را به عمق استان قم رسانده است. ‏ریزگردهای نمکی ‏معاون اداره کل حفاظت محیط‌زیست است..

تلاش برای فرهنگسازی جوانی جمعیت و فرزند آوری
روایتی از فعالیت‌های طلاب جهادگر

حجت الاسلام مهربانی از روحانیون دغدغه مندی است که در زمینه فرزندآوری و جوانی ‏جمعیت فعال است و سعی دارد موانع موجود بر سر راه فرزند آوری را را بردارد و ‏خانواده‌ها را متوجه بحران جمعیتی کشور کند.‏‏ به گزارش خبرنگار روزنامه شاخه سبز، حجت الاسلام آیت ..

خانه های تاریخی در انتظار حمایت بخش خصوصی ‏

قم شهری کهن است با آداب ها وسنن های متنوع شهری آجیلی که غالب رشته های ‏گردشگری را در خود جای داده است از رشته گردشگری تاریخی گرفته تا طبیعتگردی اما ‏بخش تاریخی این شهر که از میراث های این شهر محسوب می شود با چالش های جدی ‏مواجه است. چالش هایی که خطر..

‏ چگونه نوجوانان را با مذهب آشنا کنیم
‏ کارشناس پاسخ می‌دهند:‏

‏ ‏فرشته محقق-هنوز خیلی کودک بودیم که موضوع «نینواو عاشورا» ‏برای ما تبیین شد که چرا شهید شدند. یا «حضرت رقیه» آن دختر سه ‏ساله چطور شهید شد و یا چرا «حضرت علی اصغر» آن طفل 6ماهه ‏چرا شهید شد. بدون تردید بیشتر ما بچه ها از روی جذابیت مراسم ‏تعزیه بو..

‏ بررسی کدهای پوشش دانشگاه های مطرح دنیا ‏

دانشگاه‌ها همیشه و در همه جای دنیا مرکز تحول فکری و جنبش عقیدتی، اخلاقی و محل ‏عرضه کردن ارزش‌های نوین انسانی، علمی وتاریخی‌اند.ضرورت وجود فرهنگ و تمدن ‏اسلامی در دانشگاهها ضرورتی ملی وجهانی است. دانشگاهی که منطبق بر فرهنگی دینی ‏و اسلامی باشد می‌تو..

بانوان و دختران تمدن ساز

در دوران جاهلیت پیش از اسلام، دختران مظلوم و بی گناه توسط پدران خود زنده به گور ‏می ‌شدند و حق زندگی از آنان سلب می‌ شد و هزاران دختر قبل از اسلام بدین شیوه از حق ‏حیات محروم گشتند تا اینکه پیامبر مهربانی‌ها آمد و به شیوه های مختلف با زن ستیزی مقابل..

تبلیغ