اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سایر"
توحش افسارگسیخته اسرائیل در رفح

فاطمه مداح نظری – نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، ‏‏۶ خرداد با بمباران چادر‌های آوارگان در انبار‌های سازمان آنروا در ‏شهر رفح (در محله تل‌السلطان)، در جنوب نوار غزه کشتاری جدید را ‏علیه ده‌ها آواره انجام دادند. این در حالی است که مکان بمبا..

واقعیتی از موقعیت استراتژیک خیمه های اهل بیت (ع) در کربلا ‏

هیفاء پردلقبل از این که در ارتباط با نحوه استقرار خیمه های امام حسین (ع) ‏واهل بیت او بگوییم باید از دلیل انتخاب شهری مانند کربلا از سوی ‏سیدالشهدا باید مطالبی را گف وقوع نبرد عاشورا در دشت نینوا و ‏قرارگیری در وضعیت دشوار آن زمان و عدم اختیار مکان ..

مجالس حسینی بهترین دانشگاه برای ترویج قرآن و احکام ‏

زهره نعلبندیفرا رسیدن محرم حسینی همواره با عزاداری در کشورهای مختلفی ‏همراه است و هرکدام از این کشورها آداب و رسوم مختلفی برای ‏عزاداری خود دارند.‏در برخی از کشورها با وجود اینکه تعداد شیعیان به اندازه تعداد ‏انگشت‌های دست هم نمی‌رسد اما عزاداری اما..

حجاب و عفاف زنان ایرانی  ‏

زهره مهرنوروزی- در زمان پهلوی اول یکی از چالش های جدی رضا ‏خان برداشتن چادر از سر زنان ایران بود که با تعبید رضاخان به ‏جزیره موریس پسرش محمد رضا راه پدرخود را به  شیوه فرهنگی ‏دنبال کند.  ‏حجاب و عفاف به صورت متقابل و دو سویه بر یکدیگر اث..

ارتقای جایگاه ایران در بین اقتصادهای بزرگ دنیا

فاطمه مداح نظری - صندوق بین‌المللی پول با اشاره به افزایش ‏‏۱۶۱میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۲۲ از صعود ‏یک‌پله‌ای ایران در رده‌بندی بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا و کسب جایگاه ‏بیست‌ویکم در این سال خبر داد.صندوق بین‌المللی پول در جدیدتر..

حضرت رقیه استاد تمام عشق و دلداگی

زهره نعلبندیروز سوم محرم برای همه ما ایرانیان یادآور حکایت تلخ گوش و ‏گوشواره و تداعی کننده قصه تلخ یتیمی است.‏روزی که روضه حضرت زهرا(س) دوباره تداعی می‌شود اما اینبار در ‏قامت یک کودک سه ساله.‏در چنین روزی عشق برایمان معنا می‌شود و به این باور می‌ر..

ضرورت توجه مدیران به اوقات فراغت نوجوانان   ‏

‏  ‏زهره مهرنوروزی-اوقات فراغت یکی از بخشهای مهم در زندگی ‏انسان ها است. نداشتن برنامه مناسب برای گذراندن اوقات فراغت، ‏سایر جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار داده  است. توجه به اوقات ‏فراغت نوجوانان و جوانان برای شناخت نیازها و رفع آنها، ه..

تقویت امید به زندگی در اردوی های جهادی ‏
آثار و برکات اردوهای جهادی

‏ فرشته محقق.همه ما دانشجویانی که طعم اردوهایی جهادی را ‏چشیده ایم می دانیم که این اردوها خاطره انگیزترین روزهای زندگی ‏ما خواهد ماند.مرور خاطرات دانشگاه بدون اردوی دانشگاهی ممکن ‏نیست. روستای سیل آباد و خاطره آن مادربزرگ شال باف که منجر ‏به رونق گر..

ایران صدرنشین در سرعت توسعه انرژی تجدیدپذیر

فرشته محقق: سال 1401بود که بر اساس مصوبه شماره ‏‏17196 از شورای اقتصاد جهت احداث 4000 مگاوات ‏نیروگاه خورشیدی دریافت شد که مطابق آن سرمایه گذاران ‏حقوقی پس از ارزیابی کیفی در فرآیند مناقصه ای وارد می ‏شوند که سقف نرخ آن 6/9 سنت دلار به ازای هر کیلوو..

محرم آغازی بر تحول دل های زنگار گرفته

‎ ‎فاطمه مداح نظری‏ ‏‎ ‎یکی از شیوه هایی که امامان (ع) برای زنده نگه داشتن نهضت حسینی به کار گرفته اند، برپایی ‏مجالس سوگواری، گریستن و گریاندن برای مصیبت های جانسوز کربلا و یادآوری آن حادثه در زمان ‏های مناسب است‎.‎‎ ‎امام سجاد (ع) در طول دوران اما..

ناامیدی بزرگترین مانع برای موفقیت است
در گفتگو با نخبه قمی مطرح شد؛

زهره نعلبندی ‏موفقیت بدون شک در سایه تلاش بوجود می‌آید و همه ما خوب ‏می‌دانیم که هرآنکس که تلاش بیشتری کرد خود را به قله موفقیت ‏نزدیک‌‌تر ساخت، اما آن فردی که به گناه بزرگ ناامیدی دچار نشد و ‏اجازه نداد ناامیدی بر او غلبه پیدا کند موفقیت را به آغوش..

بیکاری و تورم ، کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی را کاهش می دهد ‏
روزنامه شاخه سبز گزارش می دهد؛

‏ شاخه سبز – هیفاء پردل - شاخص فلاکت به عنوان یکی از مهمترین ‏متغیرهای اقتصادی شناخته می‌شود که تصویر روشنی از سطح رفاه ‏اجتماعی در یک کشور ارائه می‌دهدبررسی‌ها نشان می‌دهد از سال ‏‏۱۳۹۱ تا ۱۴۰۲ استان خراسان جنوبی رکورددار کمترین شاخص ‏فلاکت و استان..

طرح مدرس آموزش خانواده ، شتابزده نباشد!؟

بهمن توکلی فرد ‏پژوهشگر روابط عمومی و رسانهوزارت آموزش وپرورش در راستای شناسایی نیروی انسانی متخصص ‏برای آموزش و توانمند سازی اولیای دانش آموزان از بین فرهنگیان ‏شاغل و بازنشسته واجد شرایط و اساتید دانشگاه از طریق آزمون کتبی ‏و مصاحبه ،  می خوا..

جمهوری اسلامی برنده انتخابات  ‏

‏ ‏فرشته محقق- درعصر دموکراسی انتخابات ریاست جمهوری یکی از ‏مهم‌ترین رویدادهای سیاسی کشورها  است که مردم با حضور خود در ‏پای صندوق های رای سرنوشت کشور را برای چند سال آینده تعیین ‏می‌کنند. این رویداد نه تنها به تقویت دموکراسی کمک می‌کند، بلکه ‏..

پارادوکس های حکمرانی مدرن اسلامی

سیدکمال کیایی طالقانیبا آغاز رنسانس در اروپا (قرن۱۵) و به چالش کشیده شدن حاکمیت ‏دینی کلیسا بتدریج مفاهیم و افکار اومانیستی،انسانگرایانه وسکولار ‏جایگزین اندیشه های الهیاتی کلیسا شد ‏یکی ارعرصه هایی که به شدت از این تحولات متاثر شد عرصه ‏حکمرانی بود..

ایرانی قدمت بر سِرِ چشمِ وطن

زهره نعلبندیدیروز خاک وطن میزبان قدوم سبز یکایک ایرانیان بود.‏کسانیکه با عشق آمده بودند تا پای سند ایرانی بودن خودشان را امضا ‏کنند؛ عشق غیر قابل وصفی که حتی گرما و آفتاب داغ تابستان را از ‏یاد مردم برده بود.‏ناامیدی معاندین از این حضور حماسی و مشتا..

راهکارهای مقابله با سرعتِ پیر شدن در ایران ‏

فرشته محقق-امروز و در دنیای مدرن جمعیت از مولفه‌های قدرت تلقی ‏می‌شود و کشورهایی که در کنار وسعت، جمعیت زیادتری دارند از ‏جایگاهی ویژه‌ای در رهیافت قدرت در جامعه جهانی برخوردارند.‏عباس جوادی کارشناس جمعیت می گوید: امروز و در دنیای مدرن ‏جمعیت از مول..

شهر جهانی یزد؛ دومین شهر تاریخی جهان که دیوارهای کاهگلی خود ‏را به رخ می کشد
روزنامه شاخه سبز گزارش می دهد؛ ‏

شاخه سبز-هیفاء پردل- اگر به شهر یزد سفر کنید و در بافت تاریخی ‏این شهر قدم بردارید انگار یک کتاب تاریخی را گشوده و تاریخ و و ‏تمدن بیش از 2 هزار و 500 ساله مردمی جلوی شما مجسم می شود ‏که با بهره گیری از بهترین و عجیب ترین فناوری های معماری برای ‏آین..

قربانیان خشونت

زهرا شایانفرکارشناس ارشد مشاوره خانواده ‏شاخصه‌های رفتاری بسیاری از افراد باعث می‌شود؛ تا بعضی دیگر ‏قربانی خشونت شوند .‏خشونت فعلی است، که در قالب پرخاشگریِ کلامی، بدنی ‏،جنسی،رفتاری و ....به واسطه خشم درونی افراد بروز می‌کند. و ‏می‌تواند باعث ایجا..

نقش نخبگان فرهنگی در ثبت جنایت اسرائیل

فاطمه مداح  نظری – جنایت در فلسطین و غزه احساسات پاک همه ‏آزادمردان جهان را برانگیخته و کشتار کودکان مظلوم جگرهای مردم ‏را سوزانده و شوری در جهان به پا کرده که وجدان های بیدار را به ‏جنبش واداشته است.‏فلسطین از حد شعر آئینی فراتر رفته و در این ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ