اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "مجلس"
14
قالیباف: با قیمت پراید می‌توان خودروهایی با کیفیت عالی وارد کشور کرد

 در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی، علی بابایی کارنامی در اخطار قانون اساسی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو گفت: یک نفر پاسخگوی تورمی افزایش قمیت خودرو باشد. وزیر صمت چکاره است؟ آیا مجلس نباید نظارت کند؟ نماینده مردم ساری و میاندرود در مجل..

جنایت در حرم رضوی خدشه‌ای به وحدت امت اسلامی وارد نکند
قالیباف:

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز چهارشنبه(17 فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: در ابتدا  جنایت رخ داده در حرم مطهر رضوی را محکوم می کنم. و شهادت حجت الاسلام اصلانی روحانی فعال و جهادی مناطق محروم در مشهد و سایر مناطق را ب..

مشمولان سربازی مقیم خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو معاف می شوند
با تصویب نمایندگان:

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز شنبه (۱۴ اسفندماه)در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور بازگشتی از کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با بند الحاقی (۳) تبصره (۱۰) که مربوط به مسائل قضایی، انتظامی و دفاعی است، موافقت کردند...

قبح ارتباط با رژیم صهیونیستی نباید از بین برود
در دیدار قالیباف با نایب رئیس مجلس نمایندگان پاکستان مطرح شد:

به گزارش خانه ملت، قاسم خان سوری نایب رئیس مجلس نمایندگان پاکستان شامگاه سه شنبه (۳ اسفندماه) با حضور در مجلس شورای اسلامی با محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه ر..

حضور کاریکاتوری بلاگر در وزارت ورزش اقدام ضد فرهنگی خواند
راستینه:

احمد راستینه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شاخه سبز، یادآور شد: حضور کاریکاتوری یکسری بلاگر بعنوان قهرمان در سبک زندگی در وزارت ورزش و جوانان اقدامی بی اثر و بسی مخرب در فرهنگ اجتماعی خواهد بود. راستینه اضافه‌ کرد : آنان با به نمایش در آوردن زندگی نم..

بررسی نقش نهاوندیان و تیم اقتصادی دولت قبل در هدررفت ۱۸ میلیارد دلار ارز و ۶۰ تن طلا
با تصویب تحقیق و تفحص مجلس صورت می‌گیرد؛

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص تحقیق و تفحص از «عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت روحانی» با ۱۳۸ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع موافقت کردند.روح‌الله نجابت سخن..

اولویت ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۱ معیشت مردم و نیازمندان است
قالیباف در صحن مجلس:

 محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ پس از سخنرانی رئیس جمهور در دفاع از کلیات لایحه بودجه گفت: موضوع حذف ارز ترجیحی موضوع مهمی است و معیشت مردم و مورد توجه است در بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۸ میلیارد دل..

 مصمم هستیم، نظارت مجلس دقیق و کامل باشد
قالیباف:

محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز -سه شنبه -مجلس شورای اسلامی به استناد بندهای (۷)، (۸) و (۱۱) ماده (۲۱) آیین‌نامه داخلی مجلس گفت:  در کنار قرائت گزارش‌های تحقیق و تفحصی گزارشی از نتیجه تفحص‌هایی که در قبل انجام گرفته نیز ارائه شود.نماین..

بررسی نحوه اجرای قانون راهبردی لغو تحریم ها در دستور کار مجلس
جلسه علنی آغاز شد؛

نشست علنی امروز –سه شنبه- ( 14 دی )مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمد باقر قالیباف» با حضور ۲۰۲ نفر از نمایندگان آغاز شد.گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران و ادامه رسیدگ..

باید علوم انسانی را بر اساس زیست‌بوم ایران و مکتب اهل بیت تعریف کنیم
قالیباف:

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم تحول جدی و بنیادی در جامعه داشته باشیم و اهداف انقلاب اسلامی،‌ مکتب سیاسی امام (ره) و یک نظام دینی و ولایی را پیش ببریم، باید علوم انسانی را منطبق بر زیست‌بوم ایران اسلامی و مکتب اهل بیت تعریف کنیم.به گزارش خب..

منزلت و معیشت معلمان در لایحه رتبه‌بندی مدنظر قرار گرفت
قالیباف:

«محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و پس از تصویب همه مواد لایحه رتبه‌بندی معلمان در سخنانی گفت: به نمایندگان مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات خدا قوت گفته که با تلاش خود لایحه رتبه‌بندی معلمان را که قریب به یک دهه در فراز و ..

قالیباف: ایجاد شبکه ملی اطلاعات از نان شب واجب‌تر است

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی،  یکی از دردهای بی‌درمان کشور در حوزه دیجیتال را پروژه‌های نیمه‌تمام عنوان کرد و خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت که موضوع پروژه‌های دیجیتالی نیمه‌تمام را ببندد.رییس مجلس شو..

 قالیباف: بودجه ۱۴۰۱ یکشنبه آینده به مجلس می‌آید

«محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حجت الاسلام «علیرضا سلیمی» نماینده مردم محلات درباره زمان ارائه بودجه که باید ۱۵ آذرماه طبق قانون به مجلس ارسال شود، گفت: دولت در حال اصلاح ساختاری در بودجه ۱۴۰۱ است که این..

دولت با مذاکره عزتمندانه بارتحریم‌های ظالمانه را از دوش مردم برمی‌دارد
رییس مجلس شورای اسلامی:

«محمدباقر قالیباف» روز چهارشنبه در نشست مشترک قوای مقننه و مجریه در صحن علنی مجلس برگزار شد، گفت: در ابتدای سخن عرض خیر مقدم دارم به رییس جمهوری محترم اسلامی ایران، برادر عزیز و گرانقدر جناب آقای دکتر رییسی، وزرای و اعضای محترم هیات دولت سیزدهم که د..

قالیباف: لایحه رتبه‌بندی تصویب می‌شود

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به اخطار رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول با اشاره به اهمیت رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: درباره رتبه بندی چون دولت لایحه داده است، ما در قانون اساسی اصل ۷۵ هم داریم و کم..

قالیباف: مردم را با دسته‌بندی‌های مختلف جدا کردیم
در نشست با جمعی از نویسندگان؛

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه‌ملت، «محمدباقر قالیباف» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در نشست صمیمی با جمعی از نویسندگان  اظهار کرد: در حوزه هنر، کتاب، کتابخوانی، موسیقی، سینما و غیره مصرف کننده بوده و تولیدکننده نیستم اما به عنوان یک خدمت..

استنکاف روحانی از اجرای قانون توسعه نفت و گاز به قوه قضائیه ارسال شد
با رای نمایندگان مجلس؛

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در جلسه علنی روز سه‌شنبه گزارش کمیسیون انرژی درمورد استنکاف ریاست جمهوری وقت و سازمان برنامه و بودجه کشور از اجرای قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی (در اجرای ..

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار به مجلس برگردانده شد
سخنگوی شورای نگهبان:

 هادی طحان نظیف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در جلسه اخیر شورای نگهبان «طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار» مورد بررسی قرار گرفت و پس از انجام مباحث فراوان، با توجه به وجود برخی ابهامات و ایرادات جزیی نسبت به برخی از اجزای آن، جهت اصلاح و ر..

۳۰۰ واحد پیش‌ساخته قبل از سرما به مردم اندیکا واگذار می‌شود
رییس کمیسیون عمران مجلس:

محمدرضا رضایی کوچی روز دوشنبه در توضیح نظارت میدانی از منطقه زلزله زده اندیکا به خبرنگاران گفت: باتوجه به در پیش بودن فصل سرما امکانات مردم زلزله زده مناسب نیست و هلال احمر باید چادرهای مجهز و با کیفیت به مردم تحویل دهد.  رییس کمیسیون عمران مجل..

طرح های احیای دریاچه ارومیه غلط بود/ اعتبارات میلیاردی هدر رفت
نماینده مردم میاندوآب در مجلس:

مهدی عیسی زاده با انتقاد از طرح‌های غلط احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: آقایان کلانتری و تجریشی مسئولان ستاد احیا به خاطر اجرای طرح‌های غلط احیای دریاچه ارومیه باید پاسخگو باشند و محاکمه شوند.وی با درخواست از سازمان بازرسی برای ورود به روند اجرای طرح..

تبلیغ