اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "محیط زیست"
19
دمای هوا کاهش می یابد
از ابتدای هفته آینده؛

امروز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رشد ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات رشته کوه البرز در قزوین، البرز تهران، ارتفاعات زاگرس مرکزی و همچنین در برخی نقاط هرمزگان، جن..

گرد و غبار نمکی تهدید جدی زیست محیطی استان قم

سید محمد رضا بهشتی پور گفت: وضعیت هوای قم هم اکنون برای تمام گروه‌ها ناسالم و خطرناک است و این وضعیت حداقل تا سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت.مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: ریشه گرد و غبار قم از قسمت شرقی استان، اطراف دریاچه ..

پیش‌بینی بارش شدید باران در ارتفاعات تهران، مازندران و ۳ استان دیگر
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

«فریبا گودرزی» روز چهارشنبه  درباره وضعیت جوی اکنون کشورافزود: برای دو روز آینده رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و احتمال وقوع گرد و خاک در برخی نقاط استان‌های اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، قزوین،..

پیش‌بینی رگبار باران برای استان‌های تهران و مازندران
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

«کبری رفیعی»افزود: بر اثر تشدید فعالیت سامانه بارشی که از شب گذشته شروع شد و تا امشب ادامه دارد، رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می شود.وی گفت: بر این اساس امروز در ارتفاعات تهران و مازندران شاهد رگبار نا..

یک عمر تشنه لبِ چشمه!
سدهایی که به داد کشاورزی و شرب نرسید

کاهش بارش‌ها در لرستان منجر به بروز خشکسالی بی سابقه در این استان شده است تا بهار و تابستان خشکی در انتظار کشاورزان لرستانی باشد و خسارات میلیاردی روی دست کشاورزان بماند.پاییز و زمستان ۹۹ در حالی سپری شد که شاهد بارش قابل توجهی در استان نبودیم و شکل..

 بارندگی‌ها در شمال وجنوب کشور تا فردا ادامه دارد

«فریبا گودرزی» درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور افزود: این هفته در اغلب مناطق کشور غیر از نوار شمالی و مناطقی از شمال غرب و جنوب کشور آسمان صاف و جوی پایدار حاکم است.وی ادامه داد: امروز در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی..

خطرات گرمای بالای هوا در خلیج فارس

راضیه لک با بیان اینکه تمامی محدوده رسوبی خلیج فارس بر روی فلات قاره‌ای امتداد یافته که حاشیه و شیب آن در خلیج عمان واقع است، افزود: بیشینه ژرفای خلیج فارس مربوط به شمال شرقی‌ترین بخش آن، یعنی کرانه ایرانی تنگه هرمز با ژرفای بین ۹۰ تا ۱۳۰ متر است. ک..

سه تجربه حیات در دهه بی‌‌آبی
مدیریت منابع آبی سه کشور محصور در خشکی

امروز اکثر کشورهای جهان فشار بی‌سابقه‌ای بر منابع آبی خود وارد می‌کنند. یافته‌های بانک جهانی نشان می‌دهد جمعیت جهان به‌سرعت در حال افزایش است و برآوردها نشان می‌دهند که با رویه‌های فعلی، جهان تا سال ۲۰۳۰ با ۴۰درصد کسری میان تقاضای پیش‌بینی‌شده و منا..

 سیر انتقال آب از خوزستان صعودی است

محمدطلا مظلومی در گفتگو با مهر اظهار کرد: مسئولان ذی‌ربط گزارش خود را برای این بیان کردند که بگویند نبود نزولات آسمانی موجب این اتفاقات در خوزستان شده است ولی وقتی این موضوع را با جدول انتقال آب در سنوات قبل مقایسه کردم با یک پارادوکس مواجه شدم.نمای..

آسمان اغلب مناطق کشور از روز پنجشنبه صاف و آفتابی خواهد بود
سازمان هواشناسی:

 بنابر اعلام سازمان هواشناسی، امروز سه‌شنبه در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان، برخی نقاط هرمزگان و بوشهر، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس واقع در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان و نیز ارتفاعات البرز ..

 احتمال طغیان رودخانه‌ها با تشدید بارندگی‌ها در ۵ استان
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

«فریبا گودرزی» روز یکشنبه درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با خطراتِ ناشی از ناپایداری‌های جوی، تقویت سازه‌های موقتی، اجتناب از صعود ..

افزایش گرد و غبار در شرق و بارش های پراکنده در برخی مناطق کشور

به گزارش شاخه سبز، بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، طی پنج روز آینده در کشور جوی پایدار و آسمان صافی حاکم است، امروز برای برخی مناطق ساحلی دریای خزر، اردبیل، زنجان و خراسان شمالی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج..

امواج وحشتناک گرما دنیا را احاطه کرده است

تابستان امسال، کره‌زمین به معنای واقعی کلمه به جهنم تبدیل شده است. رکوردهای دمایی از خاورمیانه تا آمریکا شکسته شده‌اند، جنگل‌ها یکی یکی در آتش سوخته‌اند و زندگی صدها انسان به خاطر شدت گرما به پایان رسیده‌اند.چند هفته گذشته از نظر گرما اتفاقات استثنا..

قم،کرونا،گردو غبار

قم، رتبه اول نواحی مستعد تولید گرد و غبارقم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: استان قم به لحاظ سهم نواحی مستعد تولید گرد و غبار نسبت به مساحت کل استان، در رتبه اول در کشور قرار دارد.سید رضا موسوی مشکینیدر گفتگوبا خبرنگار ما تصریح کرد: حوضه آبریز ..

قم ایستاده در غبار

گرد وغبار یكی ازاثرهای شوم، خشكسالی است كه علاوه برایجاد مشكل های زیست محیطی،حیات شهروندان را نیز درمعرض خطر قرار می دهد و ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارد.گرد وخاك مساله ای است كه در سال های اخیر به یكی از چالش های مهم محیط زیستی قم تبدیل ..

حق‌آبه هورالعظیم فوراً تامین شود

محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان در بازدید میدانی از هورالعظیم، اظهار کرد: بنا به پیشنهاد و درخواست رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان جهت بررسی و بازدید از تالاب هورالعظیم به این منطقه آمدیم.وی افزود: از سرشاخه‌های تامین حقابه تالاب ..

بحران آب جدی است

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت بارش‌ها و خشکسالی در کشور گفت: در این شرایط به مسئله پایداری سرزمین توجه کنیم و بی‌مهابا از آب‌های زیرزمینی استفاده نکنیم چراکه مشکل فرونشست زمین در کشور بسیار جدی است. ..

برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا

صادق ضیاییان درباره تاثیر بارش برف بر کیفیت هوا توضیح داد: در درجه اول بهترین عامل جوی که می‌تواند کیفیت هوا را در وضعیت مطلوبی قرار دهد، وزش باد است. پس از آن بارش برف بهترین عامل برای از بین بردن آلاینده‌های هوا است و بارش باران نیز پس از این دو ت..

مرگ تدریجی چیتگر/ منابع طبیعی اجازه قطع درختان بیمار را نمی‌دهد

خبر رسید که آفت به جان درختان چیتگر افتاده است. هر روز وضعیت بحرانی تر می‌شود. قطعی آب یکی دیگر از مشکلات این بوستان جنگلی است و  باید برای آن فکری کرد. بوستان جنگلی چیتگر بیش از 50 سال قدمت دارد و بسیاری از درختان آن در حال نابودی ..

هوا تا پایان هفته خنک می‌شود

«فریبا گودرزی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: امروز بعدازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، تهران و قزوین بارش پراکنده داریم و برای شرق هرمزگان، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده باران و احتمالا رعد و برق پیش‌بین..

تبلیغ