اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "محیط زیست"
19
درنای «امید» حسابی دیر کرد/ دل‌شوره «رویا»

آخرین باری که درنای سیبری «امید» در تالاب‌های مازندران دیده شد اسفند پارسال بود، حال آخرین ماه پاییز به نیمه رسیده اما از امید تالاب‌های مازندران خبری نیست. ۱۴ سالی از سفر تنهایی امید به تالاب‌های مازندران می‌گذرد و هر ساله امید قبل از نیمه آذ..

۴درصد دریاچه ارومیه باقی مانده/ تلاش برای حل بحران ادامه دارد

با وجود بهره برداری از فاز اول بزرگترین طرح احیای دریاچه ارومیه اما این دریاچه همچنان در شرایط بحرانی به سر می برد و هم اکنون تنها ۴درصد از سطح آب آن باقی مانده است. چندماهی است دستگاه‌های ذیربط در حوزه دریاچه ارومیه آماری از تراز فعلی و میزان..

هوای آلوده برای کدام بیماران خطرناک است؛ در خانه بمانید!

تنفس و استنشاق هوای آلوده برای همگان خطرناک است، اما برخی افراد هستند که به واسطه بیماری که دارند؛ هوای آلوده برای آنها مرگبار است. با افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، این نگرانی تشدید می‌شود که چه کسانی بیشتر از سایر افراد باید نگران سلامت خود باش..

حال رودخانه های مازندران بدتر از جنگل/ شیرابه ها در راه دریا

حال بد رودخانه های مازندران از جنگل تراشی در بالادست ریشه می گیرد و بسترخواری و نفوذ شیرابه ها هم روزگارش را تیره و تار کرده است. ورود آلاینده‌ها و پساب‌های انسانی، کشاورزی و صنعتی حال و روز رودخانه‌های مازندران را تیره و تار کرده و زیست مندان..

کاهش آلودگی هوا از پنجشنبه
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از روز پنج‌شنبه به‌دلیل وزش باد از میزان آلودگی هوا در کشور کاسته خواهد شد. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: تا سه‌شنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام خواهد بود و در شهرهای صنعتی و پُرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جو..

آلودگی هوای تهران نتیجه غفلت از توسعه صحیح شهر سازی

براساس آمار رسمی، در بازه ۵ ساله ۷۵ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند؛ این در شرایطی است که در تهران تراکم ساختمانی یکی از عوامل تعیین‌کننده در ایجاد آلودگی هوا بوده است. در بازه ۵ ساله ۷۵ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود..

ابطال معاینه فنی ۶۰۰۰ خودروی آلاینده در تهران
سرهنگ مومنی خبر داد؛

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ از ابطال معاینه فنی ۶۰۰۰ خودروی آلاینده در پایتخت خبرداد. سرهنگ احسان مؤمنی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح نتایج سه طرح پلیس راهور تهران بزرگ در معابر تهران پرداخت و گفت: یکی از طرح‌هایی که مدتی ..

منشأ آلودگی این روزهای تهران و کلانشهرها چیست؟

وضعیت هوای تهران دوباره قرمز شد. عضو شورای شهر تهران می‌گوید مازوت سوزی علت این شرایط است ولی رییس مرکز ملی هوا این موضوع را رد کرد. وضعیت هوای تهران دوباره قرمز شده و نفس بسیاری در کلانشهرهای مختلف از جمله تهران به شماره درآمده است، باز هم جو..

سالانه حدود ۱۵ هزار زلزله در کشور رخ می دهد
نامی مطرح کرد؛

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تا پایان آبان امسال حدود 15 هزار زلزله با مقیاس بزرگ و کوچک رخ داده است. محمد حسن نامی در مراسم بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله که با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور برگزار شده بود، گفت: از ۶۴ مورد مخاطره طب..

انتقال ۲ شیر سفید آفریقایی به تهران

۲ قلاده شیر سفید آفریقایی به باغ وحش ارم سبز تهران منتقل شدند و نام‌های این ۲ میهمان تازه وارد از طریق فراخوان سراسری صورت می‌گیرد. سعید بحیرایی، مدیر روابط عمومی مجموعه باغ وحش ارم اظهارداشت: به دنبال ورود یک جفت شیر سفید توسط یکی از باغ وحش‌..

آلودگی هوا در یک قدمی قرمز!/ افراد حساس از فعالیت خودداری کنند
شاخص روی عدد ۱۴۰؛

با قرارگیری شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۴۰ بهتر است افراد حساس از انجام فعالیت های بدنی خودداری کنند. بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون بر روی عدد ۱۴۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران برای گر..

۸۶ گونه جانوری در خطر انقراض/مافیای خرید و فروش حیات وحش در تهران
اکبری اعلام کرد؛

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تعداد گونه‌های جانوری در خطر انقراض ۸۶ گونه خشکی زی است، گفت: ایران یکی از ۲۰ کشور غنی دنیا از نظر تنوع زیستی محسوب می‌شود. حسن اکبری، معاون سازمان حفاظت محیط زیست در اولین نشست هم‌اندیشی مدیریت و..

تداوم بارش‌ باران در اغلب مناطق کشور
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد؛

سامانه بارشی امروز در بخش‌هایی از غرب، جنوب و شمال غرب، جنوب، دامنه‌های البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور فعال است. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: سامانه بارشی امروز در بخش‌هایی از غرب، جنوب و شمال غرب، جنوب، ..

بارش باران از فردا در بخش غربی کشور
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از فردا سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور شاهد بارندگی خواهد بود. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: در حال حاضر جو پایدار و آرام در بیشتر نواحی کشور حاکم است و امروز در بیشتر نوا..

گره کور مدیریت پسماند/تولید روزانه ۱۳۵ الی ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد

مدیریت پسماند در چهارمحال و بختیاری سال‌هاست که به یک گره کور تبدیل شده و دود این دفن غیراصولی زباله‌ها در چشم طبیعت می‌رود. تفکیک زباله از مبدا، بی خطرسازی زباله‌ها، بازیافت زباله و.... موضوعاتی است که در خلال مدیریت پسماند مطرح می‌شود، زباله ..

امدادرسانی به بیش از هزار نفر به دلیل سیل و آبگرفتگی در ۷ استان
محمودی اعلام کرد؛

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به عملیات سیل و آب‌گرفتگی در ۷ استان، از امدادرسانی به بیش از هزار نفر در دو روز گذشته خبر داد. بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی دو روز گذشته گفت: امدادگران جمع..

دسته کاکایی‌ها و مرغابی‌ها رسیدند/ کوچ بی‌بازگشت درنای امید

دسته کاکایی ها، کله سبزها و مرغابی ها به مازندران کوچ کردند اما هنوز خبری از درنای سفید سیبری «امید» درتالاب های استان نیست. دومین ماه پاییزی رو به پایان است و هنوز از امید درنای رویایی خاکستری سرزمین‌های سیبری به مازندران خبری نیست. پارسال..

طالبان پذیرفت که حقابه ایران رهاسازی شود
سلاجقه در حاشیه جلسه هیات دولت؛

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: در سفر هیأت اقتصادی طالبان به ایران، برای اولین بار طالبان پذیرفت که حقابه ایران رهاسازی شود. علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در سفر هیأت اقتصادی طالبا..

تقلای اهالی آمل برای نجات شوکاشور/ عمارت زباله نسازید

روستاییان منطقه شوکاشو آمل دست به دست هم داده اند تا این منطقه را از زیر بار زباله نجات دهند تا به منطقه ای نظیر عمارت تبدیل نشود. هم آغوشی رودخانه و درختان هیرکانی، طبیعت خوبی را نصیب شوکا شور کرده است، نجوای آب و باد که از لابه لای درختان رد..

غلظت آلاینده‌های جوی در برخی کلانشهرها افزایش یافت
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: صبح امروز غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهرهای اصفهان، البرز، اراک و تهران افزایش یافت و شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار گرفت. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: صبح امروز غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهرهای اصفها..

بانک توسعه تعاون
تبلیغ