اخبار برگزيده:
 1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اجتماعی"
بیش از ۳۳ هزار مسافر ورودی به کشور غربالگری شدند
رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

به گزارش شاخه سبز - کریم همتی در تشریح جزئیات اجرای طرح مشارکت در مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی کشور به منظور مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی در ۱۶ استان..

۵۱ شهر در وضعیت نارنجی و قرمز

به گزارش شاخه سبز - زنگ خطر کرونای انگلیسی با سفرهای نوروزی در کشور نواخته شده است، زنگ خطری که متاسفانه برخی از هموطنان حاضر به شنیدن آن نیستد و گوش شنوایی ندارند ، نتایج این رفتارهای پرخطر نیز چیزی نیست جز چرخش ویروس و افزایش آمارهای کرونا و شهرها..

جدیدترین لیست شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی

به گزارش شاخه سبز - جدیدترین لیست اسامی شهرهای قرمز و نارنجی از نظر وضعیت کرونا از سوی وزارت بهداشت منتشر شد که بر این اساس در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند. باید توجه کرد که به گفته دکتر ایرج حریرچی- معاون کل وزارت بهداشت علت..

غربالگری کرونایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ مسافر ورودی به کشور از سوی هلال احمر

به گزارش شاخه سبز  - محمدحسن قوسیان مقدم ، در تشریح گزارش خدمات طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا در مرزهای ورودی کشور که از سوی جمعیت هلال احمر اجرا شده است، گفت: از ۲۰ اسفند تا امروز ، ۲۶۴ نیروی عملیاتی هلال احمر در ۱۳ مرز زمینی، هشت م..

سخنگوی دولت: رفع تحریم و مقابله با کرونا اولویت‌های دولت در سال ۱۴۰۰ است

به گزارش شاخه سبز - علی ربیعی درباره عملکرد دولت دوازدهم در سالی که گذشت و برنامه‌های پیش روی دولت گفت: برنامه ما در سیاست خارجی اجماع‌سازی در ماه‌های باقی‌مانده از عمر دولت است و  باید به توافق عمومی دست یابیم.وی با بیان اینکه به دنبال نق..

حریرچی: سفر با خودروی شخصی به ۴۰ شهر قرمز و نارنجی ممنوع است

به گزارش شاخه سبز - ایرج حریرچی اظهار داشت : بر اساس اعلام کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مسافرت به دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد در مجموع با ۹ شهر قرمز و ۱۱ استان با ۳۱ شهر نارنجی، ممنوع است.  وی با اعلا..

جولان ماسک های غیراستاندارد در بازار کرونا

در روز‌های پر تب و تاب آغاز همه گیری کرونا و کمبود ماسک‌های جراحی در داروخانه ها، میدان برای طراحی و دوخت نخستین سری ماسک‌های پارچه‌ای باز شد. این روز‌ها در گوشه و کنار شهر کمتر شهروندی را می‌توان دید که یکی از انواع این ماسک‌ها را بر ..

فهرست شهرستان های قرمز، نارنجی و زرد کرونایی اعلام شد

شاخه سبز - بر اساس اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز شنبه محدودیت‌های جدید در شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد اعمال می‌شود.  با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر‌های قرمز کرونایی به مدت دو هفته مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود و ی..

ترامپ یا بایدن؛ فرقی به حال برجام نمی کند

معصومه نظری - موضوع ایران به یک پارامتر تعیین کننده و تاثیرگذار در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بدل شده است چون هرچه به تاریخ این ماراتون سیاسی نزدیکتر می‌شویم رقابت جو بایدن و دونالد ترامپ در دادن وعده توافق با ایران بیشتر و فشرده‌تر می‌شود.با این ..

مجاهدتِ جدیِ کادر درمان ستودنی است

هدی سادات چاوشی: نقش‌آفرینی و مجاهدت‌های کادر درمان در جهت اعتلای نظام همچنان جدی است. همچنان ایستاده‌اند و یادآور جهاد رزمندگان در جبهه‎ها جنگ تحمیلی هستند. همچنان شاهد کمک‌های شایان، مخلصانه و غیرقابل توصیف پزشکان و پرستاران هستیم که به بهترین و ش..

سوگواري حضرت اباعبدالله(ع) با حال و هوايي ديگر

هدي سادات چاوشي: دهم ماه محرم است. ساعت 8 صبح است. در ظاهر هيچ چيز شبيه سال گذشته نيست. مردم با فاجعه روبرو هستند. هجومِ کرونا حقيقت دارد هرچند صداي تبل و سنج مي‌آيد. _ نه صف غذاي نذري وجود دارد. نه مساجد همچون گذشته و با سبک‌هاي سنتي به احياي عزادا..

من احساس امنیت می‌کنم

هدی سادات چاوشی: امنیت به رفتار خودمان بر می‌گردد ولی پیرامون نقش دستگاه‌ها در امنیت بسیار حائز اهمیت است و به طور مطلق، فقط نیروی انتظامی متولی نیست و من به عنوان یک دختر در این جامعه احساس امنیت می‌کنم؛ چون می‌دانم که کِی، چه موقع و چگونه با چه کس..

رنسانس دخترکشی‌‌              و              داس‌های دنیای جدید

هدی سادات چاوشی 14 سالش بود. معشوقه داشت. خبر تکان‌دهنده بود. دختری ناکام به دست پدرش به قتل رسید. با داس که گندم درو می‌کنند، سرش درو شد. خواه با ضربه، خواه با هر روش دیگر. دخترک زیبا بود. دخترک بسیار ظریف بود. معشوق..

تحریم ناجا، تحریم امنیت است
اطلاعیه فرماندهی انتظامی استان قم

به گزارش شاخه‌سبز از استان قم _  در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت نام 7 نفر از جمله فرمانده ناجا، مقامات ارشد این نیرو و همچنین سازمان نیروی انتظامی به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.در سال‌های پس از انقلاب اسلامی هیچ‌گا..

بررسی اهمیت و فتاوای مراجع در خصوص پیوند اعضا

معصومه نظری - تشخيص قطعي مرگ انسان در اكثر موارد كه قلب و مغز در اثر كهولت سـن يـا حـوادث كـشنده، بـه طور كاملاً واضح ازكارباز ميايستند، چندان مشكل نيست. اما گاهي علي رغم وجـود نـشانه هـاي مـرگ، تـشخيص قطعـي چندان آسان نيست. مرگ مغزي نمونه بارز ا..

روز نکبت، جنایتی ماندگار بر پیشانی تاریخ

معصومه نظری – آغاز نکبت برای فلسطینی ها در ماه می سال ۱۹۴۸ با اشغال بیش از سه چهارم منطقه تاریخی فلسطین، کشته شدن۵۳۱  فلسطینی در یک روز و اخراج و آوارگی حدود ۸۵٪ از جمعیت فلسطین در کشورهای همسایه با آن نظیر اردن، سوریه و لبنان و برخی از کشوره..

طرح فاصله‌گذاری کاغذی

به گزارش گروه اجتماعی شاخه‌سبز؛ مثل بلای آسمانی شاید هم بختک، بر سر مردم نازل شد. ترس، اضطراب و دلهره لحظه‌ای رهایمان نمی‌کرد. ویروس کرونا قربانی می‌گرفت. شهر به شهر و کشور به کشور قربانی می‌گرفت. ناشناخته بودن ویروس درد بزرگی بود، چون جامعه پزشکی ن..

تضمین امنیت یک رزمایش است

هدی سادات چاوشی - هم اشک داریم هم لبخند. هم شاد هستیم هم نگران. همیشه آن‌ها که نقشی حیاتی در امنیت اجتماعی دارند را کمتر فهمیدیم. شب هنگام است و با خانواده در حال گپ و گفت هستیم. ناگهان صدای آلارم پیامک گوشی را می‌شنویم و پیامی تهدیدآمیز را می‌بینیم..

لاعلاج‌‌ اما قابل علاج

«اللهم اشف کل مریض و رد علیه صحنه و عافیته»... وخامت و شدت بیماریِ بیمارهای لاعلاج و صعب العلاج... دست و پنجه نرم کردن با روزهای بیماری اعم از جسمی و روانی... آرزوی سلامتی و چگونگی نقش مثبت دیگر افراد برای بهبود وضعیتشان... چه چالش پروسعتی است این ع..

ارمغان کرونا

سواد مجازی و معلم مجازی پسرک خوشحال است. کتابش را برمی‌دارد و با یک مداد و پاک‌کن و یک تلفن‌همراه که برای مادرش است. مثل همیشه به سختی مسواک نمی‌زند. مثل همیشه به سختی از خواب ناز بیدار نمی‌شود. حتی صبحانه‌اش را با اشتیاق کامل میل می‌کند. حتی از خوش..

تبلیغ