اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "فرهنگی"
بازگشایی مدارس ضرورتی انکارناپذیر است
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان:

حسین تاریخی افزود: یافته‌های علمی و پژوهش‌ها نشان می‌دهد که دانش آموزان و به تبع آن خانواده‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از مسایل آموزشی از مسایل روحی و اجتماعی ضربه دیده‌اند.وی تصریح کرد: در این دوران آسیب‌های جسمی و روحی بسیاری مانند پرخاشگری ..

دانشگاه‌ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان آماده کنند
معاون وزیر علوم:

به گزارش سازمان امور دانشجویان، این مطلب را دکتر غلامرضا غفاری در نشست سراسری آنلاین معاونان دانشجویی که با حضور وزیر علوم در حال برگزاری است، عنوان کرد.وی با اشاره به پیامدهای کرونا در ابعاد مختلف اجتماعی زندگی گفت: عرصه آموزش نیز در ابعاد مختلف کر..

آیت‌الله مکارم از رهبر انقلاب،مراجع تقلید،علما و عموم مردم قدردانی کرد

به گزارش روز دوشنبه مرکز خبر حوزه، در این پیام آمده است: فقدان اخوی این‌جانب مرحوم آقای حاج رحیم مکارم رحمه الله علیه مایه حزن و اندوه فراوان گردید، اما راضی به رضای حضرت حق هستم.در این پیام افزوده شده است: از مراجع عظام تقلید، مقام معظم رهبری، علما..

برگزاری برنامه شب های پرستاره با هدف ترویج فرهنگ شهادت

 به گزارش شاخه سبز احمد حاجی زاده در نشست خبری و آیین رونمایی از پوستر برنامه شب های پرستاره که در ساختمان خاتم برگزار شد، تصریح کرد: برگزاری این برنامه به معنی تجدید میثاق با خون شهدا است و ستارگان همان چراغ های روشنی هستند که مسیر راه به درست..

اربعین یعنی پای کار امام خویش بودن...

اربعین پیام لبیکی است به هل من ناصر ینصرنی، لبیکی است به منتهای خوبیها و پیامی است تا وجدان های خفته را بیدار سازد، پیامی به جاماندگانی که به یار نرسیدند و از قافله عشق جاماندند.اربعین سعی صفا و مروه ای است برای طواف عشق است که چگونه باید عاشقی کرد ..

اطلاعیه برگزاری هجدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران

به گزارش شاخه سبز - انجمن ام اس ایران هجدهمین کنگره ms  را با توجه به شرایط خاص پاندمی کرونا و اهمیت فاصله گذاری اجتماعی به صورت آنلاین با همکاری مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه تهران ، اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی و متخصصان محترم مغز..

سبک زندگی غربی خنجری بر قلب فرهنگ ایرانی

این تغییرات همواره در جوامع و فرهنگ های مختلف و با توجه به شرایطی که خانواده در آن زیست می کند، به اشکال گوناگونی بروز و ظهور داشته و دارد. این تغییر و تحولات شامل تغییر در کارکردهای مختلف خانواده، از جمله تولیدمثل، اجتماعی کردن فرزندان، تأمین نیازه..

آغاز به کار رادیو محرم

مسعود کاویانی روز دوشنبه در نشست خبری که به‌صورت برخط برگزار شد، افزود: نام امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا محدود و محصور نیست و آن‌قدر بزرگ است که پس از سال‌ها هنوز کسی نتواسته به لحاظ عمق و گستره پی به ابعاد مختلف آن ببرد.وی اضافه کرد: به‌منظور معرفت ..

خط بنایی در معماری اسلامی

خط و خوشنويسي طي سده هاي مختلف، نقش ويژه اي در تزيينات بناهاي مذهبي چون مساجد و امامزاده ها داشته است. از اين ميان خط بنايي ملهم از خط کوفي در هماهنگي با سطوح بناها و مصالح به کار رفته در آن ها، جلوه ويژه و منحصر به فردي در کتيبه ها و تزيينات ايجاد ..

نظرات فیلسوف نروژی درباره جامعه آزاد و انتخاب اجباری درد
نقدی بر کتاب فلسفه درد

آرنه یوهان وتلسن نویسنده و استاد نروژی فلسفه، کتابی با نام «فلسفه درد» دارد که مطالبی در حوزه‌های فلسفه، روانشناسی و جامعه‌شناسی را در خود جا داده و ترجمه فارسی محمد کریمی از آن، مردادماه سال گذشته توسط نشر نو به بازار نشر کشور آمد. نویسنده کتاب مور..

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی
رئیس مرکز توسعه هوش مصنوعی اعلام کرد؛

علی اصغر انصاری در رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا سرمایه گذاری‌های کلانی روی فناوری هوش مصنوعی کرده اند. به نحوی که کشورهای چین، آمریکا، ..

مباهله روز حقانیت اسلام

آیه‌ای از قرآن در این‌باره نازل شد که مَثَل عیسی، مَثَل آدم است که بدون پدر و مادر و به امر الهی به دنیا آمده است؛ وقتی عقل و استدلال در وجود آن‌ها تأثیر نکرد و بحث به نتیجه نرسید، پیامبر اسلام (ص) به فرمان پروردگار به آن‌ها پییشنهاد مباهله داد، یعن..

مجالس محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود
نامه‌ای به مدیران هیات‌ها؛

یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان و نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئات مذهبی کل کشور، نامه‌ای مشترک به مدیران ۱۰۰ هزار هیأت کشور نوشتند.متن این نامه به شرح زیر است:محرم بارزترین جلوه‌گاه ابزار عشق به سرور آزادگان عالم و سبب پویایی مکتب تشیع در طول تاری..

حضور نوجوانان در فضای مجازی چالش جدی دوران کرونا

کودکان از همان دوران نوزادی هرنوع کمبودی را در واکنش های خود بروز می‌دهند، به همین جهت افرادی که متعلق به خانواده های فقیر هستند، وقتی خود را با دیگران مقایسه می کنند با نوعی کمبود مواجه می شوند و در واقع امیال ارضا نشده به عنوان امیال سرکوفته در زن..

جهل مردم و عدم انسجام شیعیان عامل غربت امام موسی کاظم(ع)

امروز ۲۰ ذی‌الحجه سالروز میلاد با سعادت حضرت امام موسی کاظم (ع) است. نام حضرت، موسی، کنیه‌هایش ابوالحسن اول، ابوالحسن ماضی، ابو ابراهیم، ابو علی، ابو اسماعیل و القابش کاظم، عبدصالح، نفس زکیه و زین‌المجتهدین بود. ابن شهرآشوب می‌نویسد: از این جهت که ح..

عید غدیر خم عید الاکبر است

روز غدیر خم بالاترین اعیاد در میان امت پیامبر استدرباره فضیلت معنوی و جایگاه معنوی عید غدیر خم با حجت الاسلام و المسلمین محمود ریاضت کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی گفتگو کردیم. وی دراین باره بیان کرد: رسول خدا فرمودند «یَومُ غَدیرِ خُمٍّ أفضَلُ أعیادِ..

میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات
بر اساس نظرات فعالان حوزه ICT و فضای مجازی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به واسطه مأموریتی که در تأسیس و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز فضای مجازی کشور دارد، مهمترین بخش از زنجیره مدیریت فضای مجازی محسوب می‌شود و به همین دلیل اولویت برنامه‌ها و دیدگاه‌های وزیر آینده ارتباطات برای توسعه این بخ..

 فرش دستباف مغفول صنعت گردشگری قم

درحال حاضر تورهایی با عناوین مرتبط با فرش در حال اجرا است که با نقطه ضعف‌هایی همچون عدم آموزش حرفه ای راهنمایان و عدم توجه به فرهنگ نهفته در این هنر عظیم مواجه هستند. با توجه به پتانسیل بالای این هنر اساطیری فرش دستباف ایرانی میتوان از این موضوع به ..

بلایی که کرونا برسر تئاترآورد

مرتضی برزگرزادگان کارگردان نمایش «ریورساید درایو» درباره اجرای این اثر نمایشی در پردیس تئاتر شهرزاد به خبرنگار مهر گفت: قبل از آماده سازی این نمایش قرار بود نمایشنامه «آژدهاک» بهرام بیضایی را اجرا کنم و تمرین‌های آن کار را هم اسفند ماه به صورت آنلای..

بند فیلترینگ پلتفرمها چگونه اصلاح شد

جزئیات نسخه اصلاح شده «طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» در نشستی با حضور کارشناسان موافق و مخالف این طرح به بحث و مناظره گذاشته شد.این سند پس از چندین نوبت بررسی کارشناسی، اصلاح شده و آماده ارائه در صحن علنی مجلس است.پیش نو..

تبلیغ