اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "آمریکا"
76
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برکنار شد
برای نخستین بار در تاریخ آمریکا؛

مجلس نمایندگان آمریکا برای اولین بار به برکناری «کوین مک کارتی»، رئیس مجلس رای داد. به نقل از الجزیره، در آمریکا مجلس نمایندگان برای اولین بار در تاریخ این کشور به برکناری «کوین مک کارتی»، رئیس مجلس رأی داد. برکناری رئیس مجلس نمایندگان آمریک..

کاخ سفید: به حمایت خود از ارمنستان پایبند هستیم!
آخرین تحولات تنش مرزی میان باکو و ایروان؛

رئیس جمهور آمریکا در موضعی صریح در پیامی به نخست‌وزیر ارمنستان، پس از تنش به وجود آمده در روابط مسکو و ایروان اعلام کرد که ما به تقویت همکاری خود با ایروان پایبند هستیم. به نقل از روسیا الیوم، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در پیامی به «نیکول پا..

افشای راز آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در اوکراین وجهان

برخلاف آمار رسمی مبنی بر وجود ۳۳۶ آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در ۳۰ کشور جهان اما واقعیت بسیار فراتر از آن است و شمار آن به ۴۹ کشور می‌رسد که سهم اوکراین ۲۶ آزمایشگاه است. به رغم تلاش مقامات کاخ سفید و پنتاگون برای سرپوش گذاشتن بر وجود صدها ..

 دونالد ترامپ باید به‌زودی در دادگاه جورجیا حاضر شود
اتهامات جدید

رسانه‌های آمریکا اعلام کردند دادگاه ایالت جورجیا کیفرخواست جدیدی علیه رئیس‌جمهور سابق این کشور و ۱۸ مقام پیشین صادر کرده است. به نقل از سی‌بی‌اس‌نیوز، هیئت منصفه دادگاه شهر فولتون در ایالت جورجیا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و ۱۸ نفر ا..

چرا آمریکا دست از سر همسایه راهبردی ایران برنمی‌دارد؟

تاریخ سیاسی و اجتماعی عراق گویای مداخلات آمریکا در این کشور خاورمیانه‌ای است. آمریکا از زمان حمله به عراق کوشید که زمام اوضاع را در دست گیرد و از آن برای تحقق اهداف خود بهره برداری کند. استفاده از قدرت سخت برای رسیدن به هدف از شیوه‌های مرسوم و..

بایدن به طرز شرم‌آوری تسلیم ایران شده است
نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا با انتقاد شدید از موضع دولت کنونی این کشور در قبال ایران، گفت که بایدن تسلیم ایران شده است. به نقل از فلوریدا وویس، ران دی‌سانتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا به انتقاد شدید..

همه تغییرات تیم مذاکره‌کننده آمریکایی/ چرا رابرت مالی کنار رفت؟

در سال‌های اخیر «رابرت مالی»، «ریچارد نفیو» و «آرین طباطبایی» سه تن از اعضای شاخص تیم مذاکره‌کننده آمریکا در پرونده ایران بودند که از تیم آمریکایی جدا شدند. هر کدام از این تغییرات با حواشی زیادی در رسانه‌ها همراه بوده است. دولت «جو بایدن» از ا..

دلایل روی آوردن آمریکا به بمب‌های قاتل چیست؟

کاخ سفید پس از اینکه از ضدحملات اوکراین که البته با تاخیر بسیار هم شروع شد، نتیجه نگرفت به دنبال تجهیز کی‌یف به سلاحی بسیار مرگبار و قاتل است تا اهداف آمریکا در جنگ اوکراین محقق شود. کاخ سفید روز جمعه رسماً اعلام کرد که با تحویل بمب‌های خوشه‌ا..

معضل کی‌یف؛ چرا آمریکا مخالف پیوستن اوکراین به ناتو است؟

موضوع پیوستن اوکراین به پیمان نظامی ناتو، به یک گره کور تبدیل شده و اتفاق نظر روشنی بین آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگران وجود ندارد. در آستانه برگزاری نشست سران پیمان نظامی ناتو، موضوع اوکراین، ذهن تحلیلگران را به خود مشغول کرده است: اوکراین، ع..

ضعف صنعت دفاعی ایالات متحده به روایت نشریه آمریکایی

شاخه سبز- نشریه نشنال اینترست، پایگاه صنعت دفاعی آمریکا را به رغم برتری فناوری نظامی این کشور ضعیف خواند و آن را هشداری برای ناتوانی واشنگتن در حمایت از درگیری‌های طولانی ارزیابی کرد.  نشنال اینترست افزود: به تازگی در یک عملیات جنگی آموزش..

تهدید دسانتیس- پنس برای نامزدی ترامپ

شاخه سبز- «دونالد ترامپ» نامزد اصلی حزب جمهوریخواه بجز قدرتمندترین رقیب خود یعنی «ران دسانتیس» فرماندار فلوریدا، اینک باید «مایک پنس» نزدیکترین فرد به خود در دوره چهارساله ریاست جمهوری نیز رقابت کند که در صورت افشارگری معاون اول، انتخابات ۲۰۲۴ بر..

جنگ سرد جدید؟ کنفرانس امنیتی سنگاپور صحنه جدال وزیران دفاع آمریکا و چین

شاخه سبز- روزنامه واشنگتن تایمز با اشاره به مشاجره رهبران نظامی آمریکا و چین در کنفرانس امنیتی مهم سنگاپور نوشت: پکن تاکید داشت که نیروهایش آماده جنگ بر سر تایوان هستند و این در حالی بود که وزیر دفاع آمریکا از چین به دلیل اقدامات تهاجمی نظامی در ..

اصلاح شورای امنیت برای پایان دادن به روند ایجاد بلوک‌های متخاصم
مطالبه برزیل:

شاخه سبز- رئیس‌جمهوری برزیل اصلاح شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شد و تاکید کرد راه‌حل مشکلات پیش‌روی بشریت در ایجاد «بلوک‌های متخاصم» نیست.   به گزارش شاخه سبز به نقل از تارنمای اسپوتنیک موندو، لولا داسیلوا رئیس‌جمهوری برزیل با حضو..

تبلیغ