اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "فناوری اطلاعات"
29
رتبه جهانی ایران از نظر مقالات هوش مصنوعی
رییس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد؛

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در حال حاضر کشور ایران از منظر مقالات در حوزه هوش مصنوعی، رتبه ۱۵ جهان را دارد. به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد خوانساری در سمینار «هوش مصنوعی و کاربست آن در آموزش عالی» که در دانشگاه تهران برگ..

تلاش برای حل مشکل گیمرها و بازی‌های تحریمی
زارع پور مطرح کرد؛

وزیر ارتباطات و فناوی اطلاعات گفت: یکی از اقشاری که به اینترنت با کیفیت و با تأخیر (Ping) پایین نیاز دارند گیمرها هستند. عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در شبکه اجتماعی ویراستی گفت: یکی از اقشاری که به اینترنت با کیفیت و با تأخیر (Ping)پایین نیاز ..

تراکنش های مرکز تبادل اطلاعات به ۱۰میلیارد می‌رسد
باقری اصل مطرح کرد؛

معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات گفت: بیش از هفت و نیم میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات شکل گرفته است که پیش بینی می‌شود تا آخر سال به بالای ۱۰میلیارد تراکنش می رسد. رضا باقری اصل در همایش ملی «اقتصاد دیجیتال در انقلاب ..

چشم‌انداز جدیدی به‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور باز شد
با ابلاغ دستورالعمل معاونت علمی؛

با تلاش‌های معاونت علمی، وزارت اقتصاد و سازمان حسابرسی، گام بلندی برای ارزش‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان برداشته شد و برای نخستین بار دستورالعمل ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود ابلاغ شد. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهور..

ایجاد سامانه هشدار سایبری/ پایش شبکه ملی اطلاعات با دستاورد بومی
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد؛

تحلیل و اشتراک گذاری هشدارهای سایبری و پایش شبکه ملی اطلاعات توسط سامانه های بومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امکانپذیر شد. پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی مهمترین دستاوردها و عملکرد خود را طی ۳۰ ماه فعالیت خود اعلام کرده ا..

رشد یک و نیم برابری صادرات دانش‌بنیان در هفت‌ماهه نخست ۱۴۰۲
رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری:

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری گفت:صادرات دانش بنیان ها در سال ۱۴۰۱ با یک رشد ۳۰ درصدی، ۸۶۰میلیون دلار شد واین عدد برای هفت‌ماهه اول سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱.۳ میلیارد دلار رسیده است. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ری..

ساخت ماهواره جدید از ترکیب «هدهد» و «کوثر» با کاربرد دوگانه

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فضایی گفت: ساخت ماهواره IOD۲ که ترکیبی از ماهواره هدهد و کوثر است با کاربرد سنجشی و مخابراتی در دستور کار قرار دارد. حسین شهرابی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فضایی در خصوص آخرین وضعیت دو ماهواره سنجشی و مخابراتی به ن..

جایگاه ایران در ماراتن جهانی «میکروالکترونیک»

صنعت میکروالکترونیکی که در ایران مغفول و روی زمین مانده بود، در حال حاضر با سرعت زیادی در حال رشد است اما قدر مطلق ایران در کل این صنعت در مقایسه با بلوک غرب هنوز کوچک است. با توجه به روند رو به رشد فناوری و دیجیتالیزه شدن جوامع، نقش صنعت میکر..

جشن ۶ میلیونی شدن پوشش فیبرنوری به زودی برگزار می‌شود
زارع پور مطرح کرد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:فکر می‌کنم تعداد ۶ میلیون پوشش فیبر نوری را در کشور رد کرده‌ایم و امیدواریم به زودی جشن ۶ میلیونی شدن پوشش فیبرنوری را برگزار کنیم. عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو ویژه خبری به منظور برر..

پرتاب ماهواره یک کشور خارجی تا پایان دولت
وزیر ارتباطات خبر داد؛

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان اینکه اکنون جزء ۱۰ کشور دارای فناوری فضایی بومی هستیم، گفت: امید داریم تا آخر این دولت یک ماهواره کشور دیگر را به فضا پرتاب کنیم. عیسی زارع پور در مراسم روز فناوری فضایی که امروز صبح با حضور رئیس جمهور در ..

ساخت نخستین خودرو «کمپوست ترنر» خاورمیانه در ایران
دستاورد دانش بنیان‌ها؛

یک شرکت دانش‌بنیان برای نخستین بار موفق به ساخت خودرو «ویندرو ترنر» شده‌است که زباله‌های آلی و تر را به کود کمپوست تبدیل می‌کند. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، دستگاه‌های موردنیاز برای تبدیل زباله‌های آلی به کو..

مذاکره با اپراتور دوم اینترنت ماهواره ای برای ورود به ایران
لاجوردی خبر داد؛

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم که اینترنت ماهواره ای در ایران از طریق ۲ یا چند اپراتور و در فضای کاملا رقابتی به کاربران ارائه شود. امیر محمدزاده لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در..

پرتاب موفق ۳ ماهواره ایرانی با ماهواره‌بر سیمرغ
ثبت رکورد جدید در صنعت فضایی؛

سه ماهواره ایرانی با نامهای مهدا، کیهان ۲ و هاتف ۱ برای نخستین بار همزمان با ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب شدند و در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفتند. روز یکشنبه، هشتم بهمن ماه، ماهواره‌بر سیمرغ که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شد..

فناوری ساخت هواپیماهای دوزیست ایرانی ارتقا یافت
توسط مهندسان کشور؛

یک شرکت هوافضا که در قالب یک طرح کلان فناوری به بومی سازی هواپیماهای شش نفره دوزیست مبادرت کرده بود با ارتقای فناوری ساخت این محصول حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن این هواپیماها را کاهش داده است. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست ..

ضرورت تعریف بسته ویژه برای معلولان دانش بنیان
معاون علمی رییس جمهور تاکید کرد؛

معاون علمی رییس جمهور گفت: باید بسته ویژه ای برای حمایت از معلولان با نقش آفرینی دانش بنیان ها تعریف شود که بازار مشخصی از سوی متقاضیان بزرگ این حوزه تضمین شود. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، نشست کمیته هماهنگی..

انقلاب در ۶ حوزه فناوری با «میکروالکترونیک»

فناوری میکروالکترونیک به عنوان یک فناوری توانمندساز و آینده ساز موجب تحول و پیشرفت در حوزه های مختلفی چون سلامت، فناوری اطلاعات، انرژی، حمل و نقل و همچنین هوش مصنوعی شده است. امروزه محور توسعه اقتصادی، صنعتی، نظامی و حتی اجتماعی کشورها درگرو ص..

ماهواره «ثریا» در مدار ۷۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت
با ماهواره‌بر «قائم ۱۰۰»؛

ماهواره «ثریا» با ماهواره‌بر ۳ مرحله‌ای سوخت جامد «قائم ۱۰۰» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با موفقیت در مدار ۷۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت. صبح امروز (شنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «حسن سال..

گزارش «کیفیت اینترنت» بررسی شد/ درخواست رفع فیلتر سایتهای تحریمی!
در گفتگویی با جانشین وزیر ارتباطات؛

جانشین وزیر ارتباطات گزارش «محدودیت و اختلال در اینترنت ایران» را بررسی کرد و گفت: برخی از سایتهای عنوان شده در گزارش، تحریم، برخی نه تحریم و نه فیلتر و برخی دیگر در دولت قبل فیلتر شده اند. در هفته گذشته دومین گزارش انجمن تجارت الکترونیک تهران..

دستورالعمل جدید برای حفاظت از داده های مردم ابلاغ شد
از سوی مرکز ملی فضای مجازی؛

دستورالعمل جدید مرکز ملی فضای مجازی برای حفاظت از داده‌های مردم در سکوها و سامانه‌ها از سوی رییس این مرکز ابلاغ شد. دکتر سیدمحمد امین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی دستورالعمل اجرایی حفاظت از حریم خصوصی کاربران و شیوه جمع‌آ..

لغو مجوز فعالیت سکوهایی که حفاظت از داده را رعایت نکنند
رییس مرکز ملی فضای مجازی :

رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در صورتی که سکوها و سامانه‌های فضای مجازی دستورالعمل حفاظت از داده‌های مردم را اجرا نکنند، مجوزهای استمرار یا تمدید فعالیت آنها صادر نخواهد شد. به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید محمد امین آقامیری دبیر شورای ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ