اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "آفریقا"
74
نیجریه در حال بررسی پیوستن به «بریکس» است

رسانه‌های محلی نیجریه اعلام کردند وزیر خارجه این کشور در سفر اخیرش به روسیه اعلام کرده که این کشور در حال بررسی پیوستن به گروه «بریکس» است. به نقل از تاس، «یوسف توگار» وزیر خارجه نیجریه اعلام کرد این کشور در حال بررسی پیوستن به گروه کشورهای «ب..

هشدار تند یمن به ائتلاف نظامی آمریکا / امنیت دریایی نخواهید داشت

در پی تهدید مستقیم ارتش آمریکا ضد صنعا در رفع محاصره دریایی اسراییل، یک مقام یمنی هشدار داد که هر کشوری که در ائتلاف آمریکایی در دریای سرخ شرکت کند، امنیت دریایی خود را از دست خواهد داد. جنبش انصار الله یمن در واکنش به تهدیدهای مکرر آمریکا و ف..

افزایش قربانیان زلزله مرگبار مغرب به بیش از ۲ هزار کشته

وزارت کشور مغرب با صدور بیانیه‌ای از افزایش شمار جان باختگان زمین لرزه اخیر در این کشور به بیش از دو هزار کشته خبر می‌دهد. به نقل از خبرگزاری «آناتولی»، وزارت کشور مغرب بامداد امروز (یک شنبه) با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد که طبق جدیدترین آمار ..

افزایش جان‌باختگان زلزله مراکش/ ۶۳۲ کشته و ۳۲۹ زخمی

تلویزیون مراکش به نقل از وزارت کشور مراکش از افزایش شمار جان باختگان زلزله شدید در این کشور به ۶۳۲ کشته و ۳۲۹ زخمی خبر داد. به نقل از الجزیره، تلویزیون رسمی مراکش امروز شنبه در خبری فوری به نقل از وزارت کشور مراکش از افزایش شمار قربانیان زلزله ..

آخرین قلعه فرانسه در آفریقا چگونه فتح شد؟
پرونده «آفریقا علیه استعمار»

تحولات اخیر در نیجر نشان می دهد غرب آفریقا بستر تنش و کشمکش سیاسی بین روسیه و کشورهای غربی شده است. قاره کودتاخیز آفریقا این بار هم بستر کودتایی تازه شده است که به نظر می‌رسد تحولات آن فراتر از یک کودتا و به نوعی مقاومت علیه سلطه فرانسه است. ک..

 رئیس رژیم صهیونیستی تحت تدابیر شدید امنیتی وارد باکو شد

منابع عبری اعلام کردند که اسحاق هرتزوگ امروز تحت تدابیر شدید وارد باکو شده است. اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد. روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت در این باره گزارش داد: این سفر به دعوت الهام ع..

کشته شدن ۱۸ غیرنظامی در سودان
طی دو روز گذشته

شاخه سبز- اتحادیه پزشکان سودان از کشته شدن ۱۸ غیرنظامی سودانی طی درگیری های دو روز گذشته این کشور خبر داد.   به گزارش شاخه سبز به نقل از الجزیره، اتحادیه پزشکان سودان اعلام کرد که طی دو روز گذشته ۱۸ غیرنظامی سودانی در جریان درگیری های ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ