قالیباف در نطق پیش از دستور:
گروه: سیاسی / مجلس
تاریخ : 1402/06/20 11:08
شناسه : 404037

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور باشکوه ملت مسلمان ایران در راهپیمایی اربعین ثابت کرد که پیوند قلبی ملت سربلند ایران و اهل بیت (ع) ناگسستنی و ابدی است.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (۲۰ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در ابتدا فوت جانکاه ۶ کارگر زحمتکش و عزیز در انفجار معدن زغال سنگ البرز شرقی در طرزه دامغان را به خانواده محترم آن عزیزان، جامعه کارگری کشور و آحاد ملت شریف ایران تسلیت می گویم.

 

امنیت کارگران معادن مورد توجه عملی قرار گیرد

وی بیان کرد: اینجانب به کمیسیون صنایع معادن مجلس مأموریت می‌دهم تا علل وقوع این حادثه را به سرعت و با توجه ویژه به قصور و تقصیرهای احتمالی به خصوص در تأمین تجهیزات لازم برای جلوگیری از حوادث این چنینی و با عنایت به اظهارات سایر کارکنان و کارگران و شاهدان عینی مورد بررسی قرار دهند و گزارش آن را با فوریت به صحن ارائه کنند. این ضایعه تأسف بار باید تبدیل به فرصتی شود تا امنیت کارگران زحمتکش و مظلوم معادن مورد توجه عملی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به روح پاک دومین شهید محراب حضرت آیت الله مدنی که به دست منافقان کوردل به شهادت رسید، درود می‌فرستم. همچنین یاد و خاطره مفسر قرآن، مبارز خستگی ناپذیر و اولین امام جمعه تهران حضرت آیت الله سیدمحمود طالقانی را به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات ایشان گرامی می‌دارم.

 

بدخواهان ایران می‌دانند تسلط بر این آب و خاک ناممکن است

قالیباف در ادامه تأکید کرد: بار دیگر حضور باشکوه ملت مسلمان ایران در راهپیمایی اربعین و افزایش جمعیت زائران ایرانی بنا بر آمارهای رسمی همچون گذشته ثابت کرد که پیوند قلبی ملت سربلند ایران و اهل بیت (ع) ناگسستنی و ابدی است. بدخواهان ایران به این جمع بندی رسیده اند که تا عشق اهل بیت و امام حسین (ع) در دل مردم ما زنده است، تسلط بر این آب و خاک ناممکن است.

وی اظهار داشت: همچنین از مسئولان اجرایی کشور که با مدیریت شایسته بسیاری از مشکلات زائران را نسبت به سال گذشته کاهش داده و باعث رضایت مشهود مردم شده اند، تشکر می‌کنیم و امیدوارم در سال آینده مشکلات باقیمانده مخصوصاً در حوزه حمل و نقل نیز برطرف شود. از ملت مهمان نواز عراق نیز که بی اعتنا به اختلاف افکنی های دشمنان اسلام و تشیع به بهترین وجه از تمام زائران استقبال کردند، قدردانی ویژه می‌کنیم.

پاسخی بگذارید