انسیه خزعلی در دیدار با وزیر امور زنان نیجریه:
تاریخ : 1402/12/26 11:29
شناسه : 407605

معاون رییس‌جمهور در حاشیه نشست ۶۸ کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل با وزیر امور زنان نیجریه، دیدار کرد و گفت: با ائتلاف بین‌المللی باید در برابر نسل‌کشی در غزه بایستیم.

انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در حاشیه نشست ۶۸ کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل با خانم اوجو کندی، وزیر امور زنان نیجریه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون رئیس‌جمهور ضمن ابراز نگرانی از گرسنگی مفرط و آمار روزافزون کشتگان و مصدومان غزه، علی‌الخصوص زنان و کودکان، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق و ائتلاف بین‌المللی در برابر این نسل‌کشی بایستیم.

وی با اشاره به ایده مطروحه رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از طرف نیجریه‌ای دعوت نمود برای حفظ شکل طبیعی خانواده و محافظت از آسیب‌هایی که فرم‌های نوظهور خانواده به آینده کودکان، زنان و بشریت می‌زنند به جنبش جهانی تعهد به خانواده بپیوندد.

معاون رئیس‌جمهور افزود: همانطور که برای حفظ محیط زیست تلاش می‌کنیم، باید برای سلامت و حفظ خانواده طبیعی، اصالت خانواده و اخلاق در خانواده نیز همت گماریم. در این راستا، خانم کندی اشکال انحرافی خانواده را به شدت تقبیح نموده اضافه کرد که طبق قوانین کیفری نیجریه، ازدواج همجنس در کشورش ۱۴ سال زندان در بر خواهد داشت.

خزعلی از اقدام دیگر معاونت زنان در مبارزه با فساد نام برد و گفت: معتقدیم فساد در لایه‌های زیرین جامعه نهفته و آسیب‌های جدی به زنان وارد می‌کند و به همین منظور کمیته «زنان و مبارزه با فساد» را تشکیل داده‌ایم که کشورهای متعددی به همکاری ذیل این موضوع اعلام آمادگی کرده‌اند.

در این دیدار طرفین به بررسی راهکارهای ایجاد توازن بین مسوولیت‌های اجتماعی و زندگی فردی و خانوادگی بانوان پرداختند که در این خصوص ایجاد مشاغل منعطف شوند برای آنکه مادران ضمن انجام فعالیت اجتماعی، بتوانند در کنار فرزندان خود باشند توسط معاون رئیس جمهور کشورمان تشریح شد.

برنامه‌های دو کشور برای توانمندسازی زنان، خصوصاً زنان روستایی، نظیر تسهیلات صندوق‌های خرد و فعالیت تعاونی‌ها برای فروش محصولات در کنار واگذاری کمک هزینه مواد اولیه و ابزار مختلف، قوانین و راهکارهای حقوقی حمایت از زنان و خانواده، و اقدامات و نهادهای پشتیبان مادران، کودکان و خانواده از دیگر محورهای تبادل تجارب دو طرف بود.

علاوه بر آن، اجرای پروژه بازار مشترک مجازی برای گسترش همکاری اقتصادی، دعوت از کارآفرینان برای شرکت در اکسپوی ایران و تبادل تجارب موفق در حوزه توانمندسازی اقتصادی زنان به رایزنی گذاشته شد.

پاسخی بگذارید