تاریخ : 1402/12/27 11:55
شناسه : 407623

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: هم‌اکنون پروازها به مقصد سوریه برقرار است که شرکت هواپیمایی ماهان و «شام ویز» بین تهران و دمشق و لاذقیه سوریه پرواز انجام می‌دهند.

سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز در نشست خبری با تشریح پروازهای نوروزی، گفت: شرکت‌های هوایی درخواست ۶ هزار پرواز نوروز را کند که طی مذاکرات انجام شده مجوز پرواز ۴ هزار و ۲۸۷ صادر شده است. مجموعاً ۴۸ شرکت هواپیمایی که شامل ۱۴ شرکت داخلی و ۳۴ شرکت خارجی به ۷۳ مسیر خارجی و ۳۲ کشور پرواز دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: ترمینال جدید فاز ۲ فرودگاه ظرفیت ۱۰ برابر ترمینال فعلی دارد که برای اجرای فاز ۲ حدود دو میلیارد و ۵۰۰ یورو برآورد هزینه انجام شده و اجرای فاز ۲ را برای نتیجه‌گیری زودتر به دو بخش تقسیم کردیم.

وی ادامه داد: اوایل سال (۱۴۰۱) درآمدهای شهر فرودگاهی حدود هزار میلیارد تومان بود که امروز با توجه به افزایش پروازها درآمدها به ۴ هزار میلیارد و ۳۰۰ تومان رسیده که پیش بینی می‌کنیم سال آینده بیش از ۸ هزار میلیارد تومان درآمد شهر فرودگاهی باشد.

این مقام مسؤول تصریح کرد: در حال حاضر پروازها به مقصد سوریه برقرار است که شرکت هواپیمایی ماهان و «شام ویز» بین تهران و دمشق و لاذقیه سوریه پرواز انجام می‌دهند.

وی افزود: امسال به تعداد پروازهای سال گذشته به علاوه ۱۰ درصد برای شرکت‌های منظم مجوز صادر شد که در مجموع برای ۴۳۰۰ پرواز، مجوز صادر شده است.

به گفته چلندری؛ در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) حدود ۹.۵ میلیارد دلار واردات و ۶۰۰ میلیون دلار صادرات انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان درخواست سرمایه گذاری در حوزه‌های هوانوردی، خدمات زمینی، مراکز لجستیک، ساخت انبار، اقدامات دانش بنیان، پارک علم و فناوری، شهر طلا و بازار پوشاک داریم که حدود ۳۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نهایی شده است.

وی افزود: برای سرمایه گذاری در زمین‌های MRO، قرارداد منعقد شده است و برای سرمایه گذاری در زمین‌های بخش منطقه آزاد به مدلی دست یافته ایم و بر همین اساس مشکلات برطرف شده است.

چلندری در پایان از افتتاح ۱۳ پروژه در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با حضور وزیر راه و شهرسازی در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

پاسخی بگذارید