سرهنگ جوانبخت اعلام کرد؛
تاریخ : 1403/03/6 12:18
شناسه : 408208

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از فوت دلخراش ۲۰ نوجوان زیر ۱۶ سال در تهران طی سال گذشته در سوانح رانندگی خبر داد.

سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص آمار فوتی نوجوانان زیر ۱۶ سال در تهران در اثر حوادث رانندگی توضیحاتی ارائه داد.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: کودکان هم مانند بزرگترها گروهی از کاربران ترافیکی به عنوان عابر پیاده، سرنشین خودرو و … در حال تردد هستند و متأسفانه گاهی اوقات هم مثلاً می‌توانند به عنوان راکب موتورسیکلت ظاهر شوند.

وی بیان داشت: بسی جای تأسف و ناراحتی دارد که بگوییم متأسفانه ۲۰ نفر از افرادی که در سال ۱۴۰۲ جان خود را از دست داده‌اند همه زیر ۱۶ سال سن داشته‌اند که بر همین اساس در گروه کودک و نوجوان قرار می‌گیرند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در بین این متوفیان از کودک یک سال و چند ماهه داشته‌ایم تا نوجوان ۱۶ ساله که این موضوع از این جهت اهمیت دارد که سن این افراد واقعاً کم بوده است.

سرهنگ جوانبخت افزود: در این بین باید به مسؤولیت خانواده‌ها نیز اشاره داشت. در قانون مجازات اسلامی اگر کودک به هر عنوان مرتکب تخلفی شود و مقصر شناخته شود تقصیر خود را خواهد گرفت ولی مسؤولیت اصلی متوجه والدین این کودک است که نتوانسته‌اند مدیریت لازم را داشته باشند و این خطرات روی داده است.

پاسخی بگذارید