اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "فناوری اطلاعات"
29
ساخت نخستین خودرو «کمپوست ترنر» خاورمیانه در ایران
دستاورد دانش بنیان‌ها؛

یک شرکت دانش‌بنیان برای نخستین بار موفق به ساخت خودرو «ویندرو ترنر» شده‌است که زباله‌های آلی و تر را به کود کمپوست تبدیل می‌کند. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، دستگاه‌های موردنیاز برای تبدیل زباله‌های آلی به کو..

مذاکره با اپراتور دوم اینترنت ماهواره ای برای ورود به ایران
لاجوردی خبر داد؛

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم که اینترنت ماهواره ای در ایران از طریق ۲ یا چند اپراتور و در فضای کاملا رقابتی به کاربران ارائه شود. امیر محمدزاده لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در..

پرتاب موفق ۳ ماهواره ایرانی با ماهواره‌بر سیمرغ
ثبت رکورد جدید در صنعت فضایی؛

سه ماهواره ایرانی با نامهای مهدا، کیهان ۲ و هاتف ۱ برای نخستین بار همزمان با ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب شدند و در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفتند. روز یکشنبه، هشتم بهمن ماه، ماهواره‌بر سیمرغ که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شد..

فناوری ساخت هواپیماهای دوزیست ایرانی ارتقا یافت
توسط مهندسان کشور؛

یک شرکت هوافضا که در قالب یک طرح کلان فناوری به بومی سازی هواپیماهای شش نفره دوزیست مبادرت کرده بود با ارتقای فناوری ساخت این محصول حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن این هواپیماها را کاهش داده است. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست ..

ضرورت تعریف بسته ویژه برای معلولان دانش بنیان
معاون علمی رییس جمهور تاکید کرد؛

معاون علمی رییس جمهور گفت: باید بسته ویژه ای برای حمایت از معلولان با نقش آفرینی دانش بنیان ها تعریف شود که بازار مشخصی از سوی متقاضیان بزرگ این حوزه تضمین شود. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، نشست کمیته هماهنگی..

انقلاب در ۶ حوزه فناوری با «میکروالکترونیک»

فناوری میکروالکترونیک به عنوان یک فناوری توانمندساز و آینده ساز موجب تحول و پیشرفت در حوزه های مختلفی چون سلامت، فناوری اطلاعات، انرژی، حمل و نقل و همچنین هوش مصنوعی شده است. امروزه محور توسعه اقتصادی، صنعتی، نظامی و حتی اجتماعی کشورها درگرو ص..

ماهواره «ثریا» در مدار ۷۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت
با ماهواره‌بر «قائم ۱۰۰»؛

ماهواره «ثریا» با ماهواره‌بر ۳ مرحله‌ای سوخت جامد «قائم ۱۰۰» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با موفقیت در مدار ۷۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت. صبح امروز (شنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «حسن سال..

گزارش «کیفیت اینترنت» بررسی شد/ درخواست رفع فیلتر سایتهای تحریمی!
در گفتگویی با جانشین وزیر ارتباطات؛

جانشین وزیر ارتباطات گزارش «محدودیت و اختلال در اینترنت ایران» را بررسی کرد و گفت: برخی از سایتهای عنوان شده در گزارش، تحریم، برخی نه تحریم و نه فیلتر و برخی دیگر در دولت قبل فیلتر شده اند. در هفته گذشته دومین گزارش انجمن تجارت الکترونیک تهران..

دستورالعمل جدید برای حفاظت از داده های مردم ابلاغ شد
از سوی مرکز ملی فضای مجازی؛

دستورالعمل جدید مرکز ملی فضای مجازی برای حفاظت از داده‌های مردم در سکوها و سامانه‌ها از سوی رییس این مرکز ابلاغ شد. دکتر سیدمحمد امین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی دستورالعمل اجرایی حفاظت از حریم خصوصی کاربران و شیوه جمع‌آ..

لغو مجوز فعالیت سکوهایی که حفاظت از داده را رعایت نکنند
رییس مرکز ملی فضای مجازی :

رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در صورتی که سکوها و سامانه‌های فضای مجازی دستورالعمل حفاظت از داده‌های مردم را اجرا نکنند، مجوزهای استمرار یا تمدید فعالیت آنها صادر نخواهد شد. به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید محمد امین آقامیری دبیر شورای ..

تست های آشکارسازی هواپیماجت ۷۲ نفره ایرانی تمام شد

محقق حوزه هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام اینکه تست های آشکارسازی هواپیماجت ۷۲ نفره ایرانی تمام شده است، گفت:مرحله بعد تست نیرو است که طراحی هواپیما و نیروی وارد بر آن بررسی می شود.نسترن رودکی دانشجوی ارشد هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عضو..

روبیکا و سروش پلاس هم طرح اتصال متقابل پیامرسان ها را فراهم کنند
زارع پور مطرح کرد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدوارم روبیکا و سروش پلاس هر چه زودتر قابلیت اتصال متقابل پیامرسان‌ها را فراهم کنند. عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی ویراستی در خصوص طرح اینترکانکشن یا اتصال متقابل پیامرسان ها ..

قانون یکپارچه سازی داده و اطلاعات ملی در انتظار اجرا
تقی پور مطرح کرد؛

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح یکپارچه سازی داده و اطلاعات ملی (طرح دوام) سال گذشته ابلاغ شده و درحال حاضر باید منتظر اجرای آن باشیم. رضا تقی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ماجرای هک‌های..

ضرورت آگاهی بخشی درباره تشعشعات شبکه تلفن همراه
رییس پژوهشگاه ارتباطات مطرح کرد؛

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در خصوص تشعشعات شبکه تلفن همراه آگاهی بخشی و توجیه پذیری جامعه دارای اهمیت بسیار زیاد است. به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ نشست تخصصی با موضوع اثرات پرتوگیری شبکه تلفن همراه بر سلامت ب..

امکان افزایش ۱۰ برابری حجم تبادلات ایران و تاجیکستان
معاون علمی رییس جمهور مطرح کرد؛

معاون علمی رییس‌جمهور با اشاره به رسیدن حجم تبادلات دو کشور به ۵۰۰ میلیون دلار گفت: این عدد با توجه به ظرفیت‌های دانش‌بنیان و فناورانه ایران می‌تواند حداقل ۱۰ برابر افزایش داشته باشد. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمه..

دستاوردهای ایران در فناوری تحسین‌برانگیز است
رئیس مجلس ملی تاجیکستان:

رییس مجلس ملی تاجیکستان در بازدید از دستاوردهای دانش‌بنیان عرضه شده در خانه نوآوری و فناوری ایران، توانمندی‌های فناورانه ایران را تحسین برانگیز توصیف کرد. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، رستم امامعلی، رئیس مجلس ..

وضعیت مهاجرت نخبگان ایرانی در حوزه هوش مصنوعی
دبیر ستاد هوش مصنوعی مطرح کرد؛

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی تاکید کرد که در حال حاضر روند مهاجرت نخبگان حوزه هوش مصنوعی صعودی نیست و فعال کردن بخش خصوصی برای نگهداشت نخبگان در دستور کار است. بهروز مینایی به ذکر آماری از شرکت‌های دانش بنیان فعال..

سال ۲۰۲۳ و بدبیاری‌های دنیای فناوری/ چه نام‌هایی که بدنام شدند

سال ۲۰۲۳ میلادی در حالی پایان یافت که رویدادهای مختلفی در صنعت فناوری بارها توجهات را به خود اختصاص دادند. برخی از این رویدادها جالب و برخی دیگر داستان شکست ها و بدنامی بود. یکی از مهمترین شکست‌های این حوزه فروش توئیتر به ایلان ماسک و تخریب وج..

ایران صاحب مرکز جامع خدمات ریزتراشه می شود

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک از راه‌اندازی مرکز جامع خدمات ریزتراشه ایران خبر داد و گفت: در این مرکز تایید اصالت تراشه، ارائه گواهی معتبر و بسته بندی انجام می شود. محمدحسین محمدی لاریجانی با اشاره به راه‌اندازی مرکز جامع خدمات ریزتراشه ایران..

پروژه‌های تحقیق و توسعه اعتبار مالیاتی می‌گیرند
یک مقام مسوول معاونت علمی مطرح کرد؛

معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی تعداد پروژه های تحقیق و توسعه ای و اعتبار مالیاتی تخصیص یافته به این پروژه ها را در سال ١۴٠٢ اعلام کرد. رضا اسدی فر اظهار کرد: با هدف جهت دهی حمایت‌های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ