اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "فناوری اطلاعات"
29
ساخت دستگاه آشکارساز مواد مخدر با تکنولوژی فضایی
نماینده تجاری سازی پژوهشگاه فضایی خبرداد؛

نماینده تجاری سازی پژوهشگاه فضایی ایران از توسعه فناوری های فضایی در صنایع دفاعی، امنیتی، خودرو و برق و تولید و بومی سازی محصولات فناورانه خبر داد. احمد سلیمانی یکی از رویکردهای پژوهشگاه فضایی ایران را توسعه سرریز فناوری‌های فضایی در صنایع مخت..

راه اندازی شرکتهای دانش بنیان چندملیتی با کشورهای عضو بریکس و اکو
یک مقام مسؤول خبر داد؛

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی گفت: راه اندازی شرکت های دانش بنیان چند ملیتی با کشورهای عضو پیمان های بریکس، اکو و شانگهای در دستور کار معاونت علمی قرار دارد. امیرحسین میرآبادی با اعلام این خبر که راه اندازی «شرکت های دا..

نامه درخواست اپراتورها به رییس جمهور درباره افزایش تعرفه اینترنت

اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در نامه ای به رییس جمهور خواستار افزایش صددرصدی تعرفه برای بسته های دیتای همراه بالاتر از دو گیگابایت شدند. متن نامه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی به رییس جمهور به شرح زیر است: «جناب آقای رییسی ریاست..

پرتاب نسل‌های توسعه یافته ماهواره‌های ناهید و پارس تا پایان سال
نماینده تجاری‌سازی پژوهشگاه فضایی خبر داد؛

نماینده تجاری سازی پژوهشگاه فضایی ایران با اعلام اینکه نسلهای توسعه یافته ماهواره‌های ناهید و پارس تا پایان سال پرتاب می شود، گفت: مدل توسعه‌یافته ماهواره خیام در حال طراحی‌ و ساخت است. احمد سلیمانی ضمن اشاره به اینکه پژوهشگاه فضایی ایران طی س..

آغاز فعالیت نخستین ارائه کننده خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران
با پذیرش قوانین سرزمینی صورت گرفت؛

مقدمات فعالیت قانونی نخستین ارائه کننده خدمات اینترنت ماهواره ای در کشور با پذیرش قوانین سرزمینی فراهم شد. به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با اختتامیه کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC-۲۳) در شهر دوبی، قواعد سرزمینی جمهوری ..

تهیه بزرگترین اطلس اقیانوس‌شناسیِ «خلیج فارس و دریای عمان»

معاون پژوهش پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی از تهیه بزرگترین اطلس اقیانوس‌شناسیِ «خلیج فارس و دریای عمان» حاوی ۴۲ پارامتر اعم از آلودگی در رسوب،وضعیت زیستی پستانداران و آلودگی زیست شناسی خبر داد. علی مهدی نیا به نتایج گشت‌های تحقیقاتی تابستان و زمس..

جزییات نحوه ارزیابی مراکز داده دستگاه‌های دولتی اعلام شد
از سوی یک مقام مسؤول سازمان فناوری اطلاعات؛

معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به اینکه ارزیابی‌ها در چند مرحله انجام می‌شود و هنوز کامل نشده است هنوز مراکز داده‌ای تعطیل اعلام نشده است. حامد منکرسی، معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات..

سامانه «جان» پاتوق صنایع بزرگ و کارآفرینان می شود
یک مقام مسئول وزارت علوم :

یک مقام مسئول وزارت علوم سامانه عرضه و تقاضای محصولات فناورانه را پاتوق صنایع بزرگ و کارآفرینان عنوان کرد و گفت: در این سامانه فروش دانش فنی و خطوط صنعتی تولیدی امکان پذیر است. امید رضایی فر در تشریح جزییات راه اندازی سامانه جان (جریان اقتصادی..

ساخت تراشه در ایران شتاب می گیرد/ تدوین سند «صنعت میکروالکترونیک»
مدیر برنامه میکروالکترونیک مطرح کرد؛

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک از تکلیف برنامه هفتم برای تدوین سند میکروالکترونیک خبر داد و گفت: موضوع گلوگاهی برای ما صنعت ساخت تراشه است که یک مزیت نسبی در حوزه علم و فناوری ایجاد می کند. محمدحسین محمدی لاریجانی ، ضمن اشاره به اینکه در خصوص ..

نوآوری جهانی فناوران ایرانی با تولید «پودر زخم عمیق»
یک مدیر دانش بنیان خبر داد؛

فناوران یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت دو محصول نانویی با عنوان پودر زخم عمیق و پانسمان ورقه ای شدند که در حال حاضر آماده صادرات به ۷ کشور است. بهروز رئوفی مدیر عامل شرکت نانو فناوران نارین طب با اشاره به تولید دو محصول پانسمان ورقه ای نانواک..

ضوابط و اصول حاکم بر اپراتورهای سلامت الکترونیک منتشر شد
در نسخه پیش نویس؛

جزییات ضوابط و اصول حاکم بر اپراتورهای هوشمند حوزه سلامت الکترونیک در قالب پیش نویسی از سوی وزارت بهداشت به کارگروه اقتصاد دیجیتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد. پیش‌نویس آئین نامه اجرایی، ضوابط و اصول حاکم بر اپراتورهای هوشمند حوزه..

آیین نامه ارتباط با نخبگان ایرانی خارج از کشور تدوین می‌شود
معاون رییس جمهور خبر داد؛

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: برنامه هفتم مکلف کرده این معاونت با همکاری وزارت امور خارجه، آیین نامه ارتباط با نخبگان ایرانی خارج از کشور را تدوین کند. روح الله دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به این سوال که لایحه بودجه ۱۴۰۳ چند روز گذشته به م..

ماهواره خیام از مناطق سیل زده تصویربرداری کرد
براساس اعلام سازمان فضایی؛

سازمان فضایی ایران در راستای پایش منابع آبی کشور و بارندگی‌های چند روز اخیر در مناطق مختلف کشور با استفاده از داده‌های ماهواره خیام اقدام به پایش مناطق مختلف کشور کرده است. سازمان فضایی ایران در راستای پایش منابع آبی کشور و بارندگی‌های چند روز..

آخرین آمار استفاده کاربران از خدمات دولت هوشمند
وزارت ارتباطات اعلام کرد؛

آخرین آمار استفاده کاربران از خدمات دولت هوشمند از سوی وزارت ارتباطات اعلام شد. در این میان ۵ دستگاه به عنوان دستگاه هایی که بیشترین سرویس را به کاربران ارائه داده اند، معرفی شدند. در راستای کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عم..

طرح جدید وزارت علوم برای مبادلات تجاری «محصولات فناورانه»
معاون فناوری وزیر علوم خبر داد؛

معاون وزیر علوم با اشاره به راه اندازی سامانه جان(جریان اقتصاد نوین) گفت: این سامانه محلی برای فروش محصولات فناورانه بوده و واحدهای فناورِ پارکها می‌توانند محصولات خود را بارگذاری کنند. دکتر سجاد محمدعلی‌نژاد با اشاره به اینکه تلاش ما بر این ا..

پاسخ وزیر ارتباطات به اختلال اخیر اینترنت
زارع پور مطرح کرد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل قطعی و اختلال اخیر در اینترنت کشور را فنی اعلام کرد و گفت: تعداد بروز اختلالات نسبت به قبل کمتر شده است. عیسی زارع پور در خصوص علت قطعی‌ها و اختلال‌های اینترنتی اخیر گفت: مشکلات فنی همه جای دنیا اتفاق می‌افت..

راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات
رییس مرکز ملی فضای مجازی خبر داد؛

رییس مرکز ملی فضای مجازی از راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: انشاالله به زودی بر اساس شاخص‌های موجود عدد پیشرفت را اعلام می‌کنیم. محمدامین آقامیری در خصوص آخرین وضعیت تأیید صحت پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: تقریب..

گرانفروشی یک سکوی داخلی؛ رییس جمهور دستور جبران فوری خسارت داد
از سوی یک مقام مسئول مطرح شد؛

رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در پی گزارش تخلف سنگین گران فروشی یکی از سکوهای داخلی، موضوع بررسی و تخلف محرز شد. محمد احسان خرامید رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی ویراستی اعلام..

ساخت یک سامانه «کوانتومی» برای امنیت ارتباطات
توسط دانش بنیان‌ها صورت گرفت؛

مدیر یک شرکت دانش بنیان از ساخت «سامانه توزیع کلید کوانتومی فیبری» برای امنیت ارتباطات خبر داد و گفت:توزیع کلید کوانتومی امکان اشتراک گذاری یک کلید تصادفی مخفی را بین دو شخص فراهم می کند. حمیدرضا شجاعی با اشاره به کسب دانش فنی و ساخت «سامانه ت..

مشارکت ۶۰۰ نفر در جایزه سالانه هوش مصنوعی
دبیر جایزه هوش مصنوعی عنوان کرد؛

دبیر جایزه سالانه هوش مصنوعی از مشارکت ۶۰۰ نفر در جایزه سالانه هوش مصنوعی خبر داد و گفت: متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ بیشترین مشارکت را داشتند. ایمان کریمی در مراسم اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران و اختتامیه رقابت‌های سایبری فتح پرچم که صبح امرو..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ