شهردار منطقه ٢٠ خبر داد:
تاریخ : 1401/06/23 18:38
شناسه : 401263

منطقه ٢٠ با همکاری ارگانها و سازمانهای شهرری برای استقبال و پذیرائی از زائران و دلدادگان اربعین حسینی آمادگی کامل دارد.به گزارش شاخه سبز از شهرستان ری - سید محمدناظم رضوی شهردار منطقه 20 در نشست مشترک که با حضور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، فرمانده سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم (ع) ری و خبرنگاران ری برگزار شد، گفت: پیاده‌روی جاماندگان در شهر تهران از ساعت ۷ صبح از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) آغاز می‌شود و در طول مسیر، موکب‌ها و غرفه‌هایی برای پذیرایی و خدمات رسانی از زائران برپا است.

ناظم رضوی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حضور زائران بیشتری را شاهد باشیم، هماهنگی نهادهای مختلف در برگزاری این مراسم باشکوه ضروری است، افزود: به منظور تسهیل در تردد راهپیمایان، سرویس رسانی اتوبوسرانی از پارکینگ فرمانداری به مقاصد سیزده آبان،نازی آباد، صالح آباد، راه آهن و خانی آباد؛ از میدان بسیج مستضعفین ابتدای خیابان ورامین به مقاصد دولت آباد، شوش،خراسان و خاوران و از ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به مقاصد باقرشهر و کهریزک انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه تخلیه کامل پارکینگ های ضلع شرق و جنوب حرم به منظور تجمع راهپیمایان انجام می شود، گفت: با توزیع 500 تن تراشه حدود 3 هکتار از زمین های اطراف حرم برای پارکینگ خودروها آماده سازی شد و به منظور تسهیل تردد شهروندان مسیر اطراف حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در 10 مقطع با هماهنگی پلیس راهور مسدود می شود.
 
شهردار منطقه ٢٠ افزود: بازگشائی موقت نرده های ترافیکی رفیوژ میانی خیابان فدائیان اسلام حدفاصل بزرگراه آزادگان تا بزرگراه شهید کریمی در روز اربعین به منظور تسهیل تردد راهپیمایان انجام می شود.

ناظم رضوی با بیان اینکه به منظور خدمات رسانی بهینه به راهپیمایان روز اربعین و زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تمهیدات ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری، اجتماعی فرهنگی و رفاهی تدارک دیده شده است، افزود: زیباسازی و آراستگی محورهای راهپیمائی با نصب پرچم های سیاه و طرح های فرهنگی، بازپیرایی فضاهای سبز، رفع موانع فیزیکی، مرمت و لایروبی انهار، بهسازی روکش آسفالت، اجرای مواد پوشاننده،شستشو و لایروبی انهار، شستشوی مخازن زباله و المان های شهری در مسیر راهپیمائی انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای خدمات رسانی به عزاداران حسینی،ضمن پهنه بندی هر یک از نواحی این منطقه، اکیپ های شهربان و معبربان، ماشین آلات خدمات شهری، جایگاه استراحت زائران، سرویس های بهداشتی پرتابل و دستگاه های مه پاش در مسیر راهپیمائی مستقر می شوند.

شهردار منطقه ٢٠ اظهار داشت: غرفه های پذیرائی و خدمات رسانی از جمله امداد و گمشدگان، پایگاه سلامت و خدمات بهداشتی، اداره ورزش، آموزش شهروندی و مدیریت پسماند، عفاف و حجاب، تشکل های مردم نهاد، مادر و کودک و … برای ارائه خدمات به شهروندان در مسیر راهپیمائی و همچنین رادیو اربعین با رویکرد فرهنگسازی معارف اهل‌بیت و اطلاع‌رسانی به شهروندان مستقر هستند.

* تمهیدات لازم برای راهپیمایی اربعین در ری انجام می پذیرد

حمید زمانی فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: با اشاره به تدابیر امنیتی پیش بینی شده برای تامین آرامش و امنیت این مراسم همه امکانات از جمله نیروهای امنیتی، انتظامی، نظامی و دوربین های پایش تصویری در کل مسیر مستقر خواهند بود تا امنیت مراسم برقرار باشد.

وی با اشاره به آماده باش تیم درمانی و پزشکی در این روز افزود: ۲۵ دستگاه آمبولانس در مسیر اصلی، ۲۰ دستگاه آمبولانس در مسیرهای فرعی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۶ دستگاع موتورلانس، یک درمانگاه سیار در ضلع شرقی و چهار دستگاه آمبولانس ویژه بانوان در این روز خدمات رسانی خواهند کرد و ۲ دستگاه بالگرد نیز در این روز در دسترس قرار دارند تا در صورت نیاز به کار گرفته شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری از پیش بینی اقلام غذایی برای هیئات، موکب ها و نانوایی ها خبر داد و گفت: ۴۰۰ تن برنج، ۱۰۰ تن گوشت و ۱۰۰ تن آرد در میان این بخش ها به منظور تامین غذا و نان مورد نیاز عزاداران در روز اربعین حسینی و در مسیر پیاده روی توزیع شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به ازدحام جمعیت قابل توجه و پیش بینی حضور چندین میلیون نفری زوار، به تمامی حاضران و شرکت کنندگان در مراسم توصیه اکید می شود که از توقف در طول مسیر به ویژه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) خودداری و به عرض سلام و عبور اکتفا کنند.


انتهای پیام /

پاسخی بگذارید