اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
54
نوروز بمانید که ایام شمایید ‏

زهره مهرنوروزی- زمستان کوله بار نه چندان برفی اش را بسته و در ‏این روزهای واپسین مشغول وداع و خداحافظی است گویی می خواهد ‏به همه ی ما که در میان روزمرگی ها و مشغله ها سردرگمیم،  ‏یادآوری کند که من زمستان بودم و در میان شما ـ نه چندان پرقدرت- ‏م..

تپه‌های باستانی قم؛  گنجینه‌ای از تاریخ هفت هزار ساله

استاد ابوالفضل قیامی ‏شهر قم با پیشینه‌ای که به هفت هزار سال پیش می‌رسد، گنجینه‌ای از ‏تپه‌های باستانی است که هر کدام داستان‌هایی از گذشته را در خود ‏نهفته دارند. این تپه‌ها که غالباً بقایای استقرار انسانی، معابد، ‏آتشکده‌ها، گورستان‌ها و دیگر بناها..

قطعه شهدا

طیبه فریدتا برسم به قطعه شهدا باید از میان اموات بگذرم.ماشین شاسی بلندی ‏همان نزدیکی می ایستد و چند تا جوان قدر قدرت و یک زن با موهای ‏زرد عقدی پیاده می شوند‌.مردها از پشت ماشین سبد پیک نیک بزرگی ‏را در می آورند.با صندلی و بساط پذیرائی.خیلی ها خیرات..

تقارن بهار  قرآن و بهار طبیعت فرصت مغتنم برای خودسازی ‏

‏ فرشته محقق_در بین ماه های قمری رمضان ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است؛ حتی ‏رسول‌الله (ص) در دورانی که هنوز مبعوث نشده بود، ماه رمضان را روزه می‌گرفت و در آخرهای ‏رمضان به اعمال مخصوصی می‌پرداخت و در غار حرا، اعتکاف می‌کرد، یعنی به تنهایی آن..

آموزش رمز پیشگیری از معضلات اجتماعی

فرشته محقق - آموزش و پرورش به عنوان پرجمعیت ترین ایستگاه ‏تعلیم و تربیت نقش موثری در زمینه پیشگیری از وقوع جرم به عهده ‏دارد بررسی ها نشان می دهد که یکی از موفق ترین مکان ها برای ‏اجرای اقدام پیشگیری از جرایم مدارس هستند. مدرسه اولین محیط ‏اجتماعی ا..

این چه مدل خصوصی سازی است؟

محمدحسن فیروزعلیزادهپدری ورشکسته و بدهکار در عوض مبلغ هنگفت دیون خود ، دخترش را به عقد ‏طلبکار در می‌آورد. بی‌عشق، بی‌علاقه، بی‌تناسب و بی‌آنکه اساسا مجالی برای ‏فکر کردن به عواقب این معامله باقی مانده باشد‎.‎داستان کلاسیک فیلم‌فارسی‌ها و سریال‌های ..

قدر محیط زیست را بدانیم‎  ‎

زهره مهر نوروزی _ در بین افراد بالغ جامعه کمتر کسی را سراغ داریم ‏که از  اهمیت محیط زیست بی اطلاع باشد  دنیای صنعتی امروز با ‏تخریب جنگل ها و نابودی فضاهای سبز و پژمردگی و مرگ گل و گیاه ‏روبه روست. پیشرفت بی رویه صنعت، همان گونه که صفا، یک..

رونق گردشگری قم نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌هاست

زهره نعلبندی ‏‏ قم نه تنها در کشور بلکه در تمام جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار ‏است لذا هر مسئولی پیش از اینکه کاری برای قم انجام دهد باید جایگاه ‏قم را بشناسد.‏‏ استان قم از جنبه‌های مختلف گردشگری، توریستی و صنعتی ‏فرصت‌های قابل توجهی دارد و با تو..

لزوم ترویج فرهنگ اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی

زهره نعلبندی ‏تهاجم فرهنگی در تمدن‌های قدیم، همراه با سلطه نظامی یک سرزمین ‏و تمدن، بر تمدن دیگر صورت می ‏‏گرفت و به محض تسلط سعی ‏می ‏‏شد فرهنگ متهاجم عیناً در آنجا رایج شود و فرهنگ بومی به ‏عنوان فرهنگ مضر دشمن از میان برداشته شود.‏در جامعه جهانی ..

انتظار مردم از مجلس دوازدهم ‏

زهره مهر نوروزی-در چهل‌وپنج سال گذشته جدا ساختن مردم از ‏انقلاب هدف راهبردی دشمنان ایران بوده است. انتخابات در عرصه ‏حیات سیاسی هر ملت، از آن جهت که میدانی برای حضور مردم به ‏شمار می‌رود یکی از مواقف سرنوشت‌ساز و مهم برای اعمال ارادۀ ‏ملی محسوب می‌ش..

لزوم توجه مسئولین به مسئله هویت دینی و ملی جوانان ‏

زهره نعلبندییکی از حربه‌هایی که دشمن در سال‎های اخیر به کار گرفته این است ‏که با تمامی ابزارهای مختلف تبلیغی و رسانه‌ای، به دنبال تضعیف دین ‏و از بین بردن هویت دینی مردم به ویژه نسل جوان جامعه است، از ‏این رو امروز باید ازهمه ظرفیت‌های موجود در کشور..

خاطرات زمستانی: سنت‌ها و زندگی روزمره مردم قم (۲)‏

دکتر محسن اسماعیلی ‏‏"زندگی آتشگهی دیرنده پا برجاست"‏با احساس سردی هوا یا فرارسیدن شب، مادر سر به زیر لحاف فرو ‏می‌برد و با کفگیر خاکستر را به کناری می‌زد و شعله قرمز رنگ گلوله ‏از میان خاکستر سیاه و سپید سر بر می‌کشید و فضای تاریک درون ‏کرسی با انگ..

‏ خاطرات زمستانی: سنت‌ها و زندگی روزمره مردم قم (۱)‏

دکتر محسن اسماعیلی ‏‏"زندگی آتشگهی دیرنده پا برجاست"‏زمستان برای ما قبل از زمستان فرا می رسید. از اوایل آبان ماه هوا به ‏سردی می‌گرایید.‌ اتاقی که درآن زندگی می کردیم، با دری چهار لنگه و ‏چوبی به ایوان باز می‌شد. روزها دو لنگه آن باز بود و آفتاب به ..

انتخابات ؛ الزامات و دستاوردها

فاطمه مداح نظری_ انتخابات در نظام مردم‌سالار کارکردهای ممتازی ‏دارد که اهمیت انتخابات و ضرورت توجه به آن را بیش از پیش آشکار ‏می‌کند.‏انتخابات یکی از نمادهای حاکمیت مردم در یک نظام سیاسی است. ‏حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات گوناگون نماد رضایت ..

مردم سربلند ‏

زهره مهرنوروزی_انتخابات این دوره از مجلس ایران همزمان شد با ‏هجمه های  شدید رسانه های معاند علیه  مردم کشورما . آنها تلاش ‏کردند تا از میزان مشارکت مردم ما در پای صندوق های رای بکاهند ‏اما  ملت عزیز ایران با مشارکت حدود ۵۰ درصدی خود&n..

برنزی با ارزش تر از طلا!‏

محمدمهدی فیروزعلیزادهطی روزهای گذشته تماشای مسابقات تیم ملی ایران در جام‌جهانی فوتبال ‏ساحلی به یکی از عادات هیجان‌انگیز و شیرین بخشی از مردم ایران ‏تبدیل شده بود، تیمی که در امارات یک ماجراجویی شگفت‌انگیز را آغاز ‏کرد و تا نیمه‌نهایی هم پیش رفت. ای..

دردسرهای یک نمای نامناسب در خیابان عمار یاسر ‏

‏ ‏زهره مهرنوروزی.همه  جا را  برف پوشانده است اما زندگی جاری است مردم در رفت و آمد ‏هستند. برف قم مثل همیشه بنای ماندن ندارد فوقش یک روز دوام بیاورد آفتاب کویر داغ ‏همینکه یک روز هوا آفتابی باشد از برف خبری نیست.« 55متری عمار یاسر» یکی از ..

نقش تاثیر گذار دانشجویان در شور انتخاباتی ‏

زهره مهر نوروزی -کشور ما در بخش های مختلف از جمله علمی ‏و فرهنگی و نظامی در سطح بالایی  قرار دارد  و باید این مهم را ‏برای مردم تبیین کنیم تا بدانند که دشمنان از اینکه حق شرکت در ‏انتخابات و تعیین سرنوشت خودمان داریم، نگران هستند برای همین..

تحصیل بهتر است یا فوتبال؟

محمدحسن فیروزعلیزادهنوجوان بودم و عاشق فوتبال ، خدا وکیلی فوتبالیست خوبی هم بودم و در مدرسه ‏یکی از سه بازیکن برتر بودم. خدا حفظش کند دبیر ورزشمان هم یکی از دوستان ‏مجید جلالی سرمربی وقت پاس خدابیامرز تهران بود و در تیم آنالیز او نیز حضور ‏داشت.چند ..

ضرورت باور توانمندی جوانان  ‏

فرشته محقق_ جوانان  یکی سرمایه های مهم هر کشوری محسوب می شوند  چرا که آینده هر کشور به دست جوانان آن ‏کشور سپرده خواهد شد. خوشبختانه در شرایط فعلی کشور ما از نظر نیروی جوان سر آمد منطقه است، ‏در نزد رهبر انقلاب اسلامی جوانان از جایگاه ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ