اخبار برگزيده:
روایت پزشک خانواده در ایران/ بلاتکلیفی یک برنامه قانونی
به بهانه روز جهانی پزشک خانواده؛

عضو پیوسته انجمن جهانی پزشکان خانواده، به نقد و تحلیل برنامه پزشکی خانواده در ایران پرداخت. ۱۹ ماه می مصادف با ۳۰ اردیبهشت روز جهانی پزشک خانواده نامگذاری شده است. برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط انجمن جهانی پزشکان خانواده( WONCA ) به عنوان رو..

مقامات دخیل در سرکوب دانشجویان معترض آمریکایی تحریم شوند
غریب‌آبادی از رییس مجلس درخواست کرد؛

دبیر ستاد حقوق بشر، طی نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین طرح قانونی با موضوع «تحریم مقامات و نهادهای دخیل در سرکوب جنبش دانشجویی معترض در آمریکا» شد. کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسل..

دستگاه رادیوگرافی فول دیجیتال توسط فناوران ایرانی بومی سازی شد
با قابلیت ارسال تصاویر به تمام بخشهای بیمارستان؛

فناوران ایرانی برای نخستین بار موفق به ساخت دستگاه رادیوگرافی فول دیجیتال شدند که می تواند در بیمارستان ها از بیمار عکس رادیولوژی بگیرد. علی هوشمند مدیر فروش شرکت مهران طب شیراز از ساخت دستگاه رادیوگرافی موبایل فول دیجیتال برای نخستین بار در ک..

تشکیل کارگروه مقابله با سقط عمدی جنین
جباری خبر داد؛

مسئول دبیرخانه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت، از ابلاغ بیش از ۵۰ دستورالعمل، بخشنامه و آیین نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت خبر داد. صابر جباری گفت: قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت، تاکنون ۲۲ نشست برگزار کرده است. وی با بیان ا..

نمایندگی ایران مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا را تایید کرد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به پرسش رسانه‌ها، مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا را در عمان تایید کرد. نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز شنبه به وقت محلی در پاسخ به پرسش رسانه‌ها درباره اخبار منتشر ش..

گام هایی موثر برای بهبود تولید محصولات کشاورزی درقم

‏ زهره مهرنوروزی-هراندازه در دنیای جدید پبش می رویم پی می بریم ‏کشاورزی نقش زیادی در امنیت غذایی دارد. اما این امکان وجود که ‏با استفاده از علم و تحقیقات در زمینه کشاورزی بهره وری را افزایش ‏داد. روز 25اردیبهشت ماه در تقویم جهاد کشاورزی   ..

سنگینی آورده طرح ملی مسکن برای متقاضیان ‏
روزنامه شاخه سبز گزارش می دهد؛ ‏

روزنامه شاخه سبز- هیفاء پردل- متقاضیان طرح ملی مسکن که برای ‏رهایی از دنیای بی رحم مستاجری امید به طرح ملی مسکن داشتند از ‏آورده سنگین این طرح شاکی و نگران هستند..‏به گزارش روزنامه شاخه سبز- در دوره هر کدام از دولت های گذشته ‏طرح هایی برای خانه دار ..

گامی مهم درراه احیای ویژگی‌های قومی و فرهنگی است
همزیستی وهمکاری اقوام ایرانی ؛ ‏

مهدی توکلیان - کارشناس رسانه و عکاس‏1- زمان حاضررا می‌توان دوره ‌گذار از حیات قومی به حیات شهری ‏دانست. امروزه شهرها و کلانشهرها دارای جمعیت متفاوتی از اقوام ‏مختلف هستند. گردهم آوردن افرادی از اقوام گوناگون از چهار گوشه ‏ایران وهمزیستی وهمکاری ایشا..

ضرورت تقویت زیر ساخت‌ها  ‏

فرشته محقق- در کشورما سیل یکی از رخ داده‌های طبیعی است ‏که هرچند سال یکبار تکرار می‌شود. هم اکنون شهر مشهد در اثر ‏سیل 25 اردیبهشت ماه 1403 همچنان وضعیت این شهر را ‏بحرانی کرده است. تاکنون در اثر سیل 12 نفر جان خود را از ‏دست داده است و همچنین خسارت..

بازیکنی که ایران را به آلمان ترجیح داد/ از «فولام» تا «فولاد»
به بهانه خداحافظی اشکان دژاگه؛

اشکان دژاگه که برای حضور در تیم ملی فوتبال ایران به تیم ملی آلمان پشت کرد و در تیم زیر ۲۱ ساله ژرمن ها حاضر نشد با تیم رژیم صهیونیستی بازی کند، از دنیای بازیگری خداحافظی کرد. کاپیتان پیشین تیم ملی در سن ۳۷ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. ا..

بارانی که بلای جان نقش رستم شد/ احتمال پرتاب سنگهای بزرگتر
یک خطر دیگر در کمین نقش رستم؛

آب بارانی که چندی پیش در نقش رستم آبشار ایجاد کرد؛ از داخل زمین مانند یک حفره بیرون آمده و بخش دیگر به جای نامعلومی رفته است اتفاقی که وضعیت این محوطه را نگران کننده تر کرده است. دو هفته پیش از کنار آرامگاه خشایارشاه در محوطه باستانی نقش رستم ..

سامانه جدید عرضه خودروهای برقی راه اندازی شد

سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://evauto.ir/ راه اندازی شد که برای ثبت نام باید مبلغ یک میلیارد ریال مسدود کرد. مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://..

حداکثر زمان استفاده از مسواک چند ماه است
یک دندانپزشک توضیح داد؛

رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مورد شرایط نگهداری مسواک، توضیحاتی داد. پروین باستانی گفت: پس از هر بار مسواک زدن، مسواک را با آب شسته و خمیر دندان و سایر آلودگی‌های آن را کاملاً تمیز کنید. وی افز..

نخستین گروه از زائران ایرانی شامگاه شنبه وارد مکه می‌شوند

نخستین گروه از زائران بیت الله الحرام حج تمتع ۱۴۰۳ روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسجد شجره مُحرم خواهند شد. علی اصغری مسؤول ستاد مدینه منوره با اشاره به اینکه تمام زیرساخت‌ها برای میزبانی از هم‌وطنانمان در مدینه آماده است، اظهار داشت: عملیات حج..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ