اخبار برگزيده:
مذاکرات وین؛ سنگ محک حُسن نیت دولت بایدن

دیدارهای سران کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در اروپا با یکدیگر تا سفرهای پی در پی منطقه ای و اروپایی رابرت (راب) مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، همگی اگرچه با عنوان مشورت و هماهنگی با متحدان و شرکا درباره ایران و توافق هسته ای ..

۳ و نیم میلیارد دلار منابع مسدود ایران در دسترس قرار گرفت

علی نادری در حساب کاربری خود در صفحه توییتر آورده اسـت: کمتر از ۱۰۰ روز پس از آغاز دولت سیزدهم، اخیرا بیش از ۳.۵ میلیارد دلار از منابع مسدود ایران در یکی از کشورها در دسترس قرار گرفته و بخش قابل توجهی از این منابع در حال ورود به چرخه تجاری کشور است...

واکسن
مدیر تحقیقات و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی:

دکتر رضا بنی هاشمی روز یکشنبه در پاسخ به این سوال که ماندگاری ایمنی واکسن "رازی کوو پارس" چه مدت است؟ افزود: واکسن کرونا رازی کووپارس از واکسن هایی است که به علت فعال کردن سیستم ایمنی سلولی، پاسخ ایمنی طولانی مدت ایجاد می کند.وی اظهارداشت: ماندگاری ..

فرهنگ مصرف گاز نیازمند بازنگری جدی

اکنون در ایران چهار برابر میانگین جهان، انرژی مصرف می شود و خانوارهای ایرانی تقریباً سه برابر میانگین جهانی مصرف گاز، آب و برق دارند. اینها مواردی هستند که باید برای آنها و به‌خاطر کشور و بهره‌مندی نسل آینده، فرهنگ‌سازی کنیم، زیرا از عواقب این نوع م..

آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه در کشور
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

«امین حسین نقشینه» افزود: امروز و فردا به دلیل جو پایدار در شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران اصفهان و اراک شاهد کاهش کیفیت هوا  و آلودگی هوا هستیم.   وی گفت: عصر فردا بارش پراکنده در برخی نواحی کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان و لرستا..

عملکرد صد روزه دولت در آیینه فضای مجازی

صد روز از آغاز به کار رسمی دولت سیزدهم گذشت و در این مدت فضای مجازی و رسانه‌ای، هم محلی برای اعلام انتقادات و هم ابراز رضایت از عملکرد دولت بود. در روزها و هفته‌های اخیر موضوع مذاکرات هسته‌ای، انتصابات در دولت و سفرهای استانی رییس جمهوری در کنار عمل..

فقدان سرمایه گذاری در بخش تولید گاز
کمبود گاز در زمستان؛

با توجه به  ذخایر فراوان گاز طبیعی در ایران و نرخ  اکتشاف بالای منابع  جدید و نیز رشد روزافزون نیاز به سوختهای فسیلی  در بازارهای  به شدت وابسته به واردات گاز مانند  چین، هند، اتحادیه اروپا و  ترکیه که همگی  ا..

معاون وزیر خارجه: در وین مذاکرات هسته‌ای نداریم

علی باقری کنی در گفت و گویی با اشاره به رایزنیهای خود با همتای فرانسوی  در پاریس اظهار کرد: با توجه به اینکه فرانسه سال آینده ریاست اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت بنابراین یک نقش آفرینی فراملی می‌تواند داشته باشد که فرصت بسیار مناسبی برای ا..

آیا

این افراد مدعی شدند که در این ویروس پروتئینی جهش پیدا کرده که این جهش باعث عدم بازسازی کامل و در نهایت مرگ ویروس کرونا می‌شود. آنها مدعی شده اند که ویروس با این عمل دست به خودکشی زده است.دکتر سید محمد جزایری رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران روز سه ..

تاکید رییس قوه قضاییه بر تقویت دیپلماسی قضایی با هدف کمک به حقوق بشر
در جمع سفرای بیش از ۶۵ کشور جهان عنوان شد؛

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز سه‌شنبه طی سخنانی در جمع سفرای بیش از ۶۵ کشور جهان و همچنین روسای سازمان‌های بین‌المللی مقیم، با اشاره به ضرورت ایجاد درک و فهم مشترک پیرامون مسائل حقوق بشری در راستای رهنمون‌سازی انسان به سعادت و تکام..

استنکاف روحانی از اجرای قانون توسعه نفت و گاز به قوه قضائیه ارسال شد
با رای نمایندگان مجلس؛

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در جلسه علنی روز سه‌شنبه گزارش کمیسیون انرژی درمورد استنکاف ریاست جمهوری وقت و سازمان برنامه و بودجه کشور از اجرای قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی (در اجرای ..

وزیر کشور وارد قم شد

زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و  حضور در گلزار شهدا علی ابن جعفر(ع) از برنامه های احمد وحیدی و هیات همراه در جریان سفر به قم است. هیات وزیران روز چهارشنبه هفته گذشته پس از بررسی سوابق و برنامه های سید محمد تقی شاهچراغی، به او  به عنوان است..

وزیر بهداشت: ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شده است

بهرام عین اللهی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: بزودی جشن تزریق واکسن به ۸۰ درصد جامعه را خواهیم گرفت و باید به زندگی با کرونا عادت کنیم.وی ادامه داد: با همکاری ریاست جمهوری، تبیین بانک مرکزی ، وزارت بهداشت و برگزاری جلسات متعدد همدلی برای انجام واکس..

آمریکا عضو برجام نیست و نمی‌تواند اظهاراتی به دیگر اعضا منتسب کند
خطیب‌زاده در نشست خبری ؛

سعید خطیب زاده روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی،درباره تیم مذاکره کننده و اینکه آمریکا هم حضور دارد یا نه، گفت: از آنجا که آمریکا عضو برجام نیست، طبیعتا نمی‌تواند در این نشست حضور داشته باشد. تیم مذاکره کننده از حیث حقوقی تغییری نخواهد کردوی ادامه..

تبلیغ